„Potrójne espresso”. Mosiński: Działamy zgodnie z traktatami. UE ma z tym problem.

Mosiński: Nie oddamy Turowa pod dyktat pomysłów czeskich
Fot. PAP/Marcin Onufryjuk

- Dziś dysponujemy większą wiedzą. Pewne jest, że ta grupa napierających jest coraz większa - mówił Jan Mosiński z PiS. Gośćmi programu byli również Urszula Pasławska z PSL i Robert Winnicki z Konfederacji

– Łukaszenka się przeliczył. Trochę wybił sobie tym żeby i nie wie, co ma teraz z tymi imigrantami w Mińsku zrobić – uważa polityk PiS.

– Od dawna wzywaliśmy do budowy muru. Nie ma żadnego innego fizycznego sposobu powstrzymującego od forsowania granicy. Są potrzebne solidne muzy, żeby wojsko mogło pilnować granicy. Widzimy nagrania jak tłumy kłębiące się na lotnisku w Mińsku. Miliony ludzi w Afryce i Azji chcą przedostać się do Europy. Mur jest zbudowany zdecydowanie za późno – mówił Robert Winnicki z Konfederacji.

Polityczka PSL Urszula Pasławska wskazała na przyczyny kryzysu migracyjnego m.in. spory o wodę, które mają miejsce w Ameryce Południowej”.

– Europa musi być przygotowana na fale migracji wynikające z tego. PSL nie ma wątpliwości, że granica powinna być strzeżona. Pytanie, czy to ma być mur, czy ona ma być parametryczna. SG mówi, że tylko taka elektroniczna granica da pewną ochronę. Mury z betonu są łatwe do przekroczenia łatwo je rozbić – zauważyła Urszula Pasławska z PSL

Superpaństwo

– Eurokraci wykorzystują kryzys wywołany koronawirusem. Prą do stworzenia superpaństwa, forsowania zielonego ładu i unifikacji kulturowej. Musimy sobie jasno powiedzieć, że nie chcemy iść tą drogą – mówił Robert Winnicki z Konfederacji.

Jan Mosiński z PiS odniósł się do kwestii bezpieczeństwa energetycznego Polski.

– Bronimy Turowa. Nie oddamy Turowa pod dyktat pomysłów czeskich. Zgadzaliśmy się co do podziału środków, mówiąc o praworządności przyznawania ich. Działamy zgodnie z traktatami. UE ma problem z przestrzeganiem traktatów i to powoduje napięcia – wyjaśnił.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy