Potężna eksplozja ciężarówki. Prezydent Ghany potwierdza, że są ofiary śmiertelne

Artykuł
fot. Twitter/screen Aktualności BNO

Na zachodzie Ghany w czwartek wieczorem doszło do potężnej eksplozji w wyniku zderzenia ciężarówki, przewożącej materiały wybuchowe do kopalni złota, i motocykla; ok. 500 budynków zostało zniszczonych, zginęło co najmniej 17 osób, a 59 jest rannych - podaje w piątek BBC.

Wypadek miał miejsce w Apiate, pomiędzy miastami Bogoso i Bawdie. Ciężarówka zmierzała do kopalni złota Chirano, należącej do kanadyjskiego przedsiębiorstwa Kinross Gold Corporation. Do tragicznego zdarzenia doszło w odległości 140 km od kopalni – potwierdził rzecznik firmy.

Opublikowane filmy w sieci ukazują ogromne miejsce wybuchu. Widać na nich zniszczone budynki, miejsce zdarzenia.

Lokalna policja poinformowała w oświadczeniu, że „zalecono obywatelom, aby opuścili ten obszar i udali się do okolicznych miasteczek dla zachowania bezpieczeństwa w czasie, gdy trwa akcja ratownicza". Ocalali mają znaleźć schronienie w publicznych przestrzeniach takich jak klasy szkolne i kościoły w pobliskich miejscowościach.


Prezydent Ghany przekazał, że wojsko dołączyło do działań ratowniczych, natomiast władze poinformowały, że grupa policjantów i ekspertów wojskowych została oddelegowana w celu „uniknięcia drugiej eksplozji" i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Prezydent Akufo-Addo potwierdził, że są ofiary śmiertelne. „To naprawdę tragiczne wydarzenie i chciałbym przekazać w imieniu rządu głębokie wyrazy współczucia rodzinom zmarłych".

Źródło: Polsat News,Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy