"Posłankom i kobietom PO współczuję"

Artykuł
Telewizja Republika

Współczuję kobietom w PO, Jan Grabiec uwiarygadniał prostactwo i seksizm i do tej pory nie przeprosił - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Słowa posłanki nawiązują do wystąpienia prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, który podczas konwencji odznaczył się brakiem szacunku do kobiet.

O wystąpieniu Smogorzewskiego zrobiło się głośno po tym, jak wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) zamieścił nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV film ze spotkania na Twitterze.

- Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta – powiedział do jednej z kandydatek do rady powiatu Smogorzewski.

- Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone – zwrócił się do dwóch innych kandydatek.

Na słowa Smogorzewskiego nie zareagował w żaden sposób obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec. Ba, na nagraniu widać, jak wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju".

W piątek wieczorem rzecznik PO poinformował, że Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie.

Politycy PiS w sobotę zaapelowali o odwołanie Grabca z funkcji rzecznika PO; do postulatu tego nawiązała w niedzielę Mazurek.

- Posłankom i kobietom PO współczuję. Nie stać was na nowego rzecznika, który miałby odwagę stanąć w obronie upokarzanych i poniżanych kobiet? Tak krótką macie ławkę. Przecież Grabiec uwiarygadniał to chamstwo, prostactwo, seksizm i do tej pory nie przeprosił. Wam to nie przeszkadza? - napisała w niedzielę na Twitterze rzecznika PiS i wicemarszałek Sejmu.

 

 

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy