Przejdź do treści
07:57 Opolskie: Sześć ofiar śmiertelnych wypadku drogowego w Zielęcicach
07:42 Rosja: Trzy osoby, w tym dwóch policjantów, zginęły w wybuchu w Moskwie
07:28 USA: Nowy Jork ponownie rozbłysnął pełnymi rozmachu świątecznymi iluminacjami
06:59 Świat: Zaprzęg świętego Mikołaja ponownie na radarach amerykańskiej obrony powietrznej
06:41 Polska: Pracodawcy i eksperci alarmują o niejasnościach związanych z neutralnością płciową w rekrutacji
06:17 Włochy: Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa obowiązują w Rzymie w związku ze Świętami
06:05 Abp Galbas: za mało doceniamy szaleństwo Bożego gestu, jakim jest Wcielenie
05:50 Kościół: W środę w Kościele katolickim obchodzona jest Wigilia Bożego Narodzenia
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Posiedzenie Rady Krajowej Zielonych. Są za warunkowym poparciem Funduszu Odbudowy

Źródło: Fot. PAP/Albert Zawada

Zieloni opowiadają się za uzależnieniem poparcia Funduszu Odbudowy od spełnienia dwóch postulatów - przedstawienia przez rząd szczegółów Krajowego Planu Odbudowy i poparciem ratyfikacji większością dwóch trzecich - o takich decyzjach niedzielnej Rady Krajowej Zielonych poinformował rzecznik partii Maciej Józefowicz.

Podczas posiedzenia Rady Krajowej Zielonych dyskutowano o zbliżającym się głosowaniu Funduszu Odbudowy. Gościem obrad rady była europosłanka Sylwia Spurek, która przedstawiła Zielonym uwarunkowania związane z ratyfikacją funduszu.

Jak powiedział rzecznik partii Maciej Józefowicz, Rada Krajowa postanowiła uzależnić poparcie funduszu od spełnienia dwóch postulatów - przedstawienia przez rząd szczegółów Krajowego Planu Odbudowy oraz głosowania za ratyfikacją w Sejmie większością dwóch trzecich.

To jest wstępne stanowisko Zielonych, którzy wchodzą w skład Koalicji Obywatelskiej. O stanowisko całej KO mają dyskutować jej liderzy w najbliższy wtorek.

Rada Krajowa Zielonych nie dyskutowała o ewentualnym opuszczeniu Koalicji Obywatelskiej.

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się w sprawie wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji niemal 60 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie KPO, który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia. Projekt Krajowego Planu Odbudowy został opublikowany przez rząd w marcu, jednak do początku kwietnia będzie on konsultowany.

PAP

Wiadomości

Tragedia z samego rana. Na drodze zginęło 6 osób [SZCZEGÓŁY]

Wigilijne ABC. Ściąga "przed pierwszą gwiazdką"

Szefowa EBC: AI zmienia strukturę gospodarki

Co zrobić, by wszystkie stacje paliw w Polsce podawały niskie ceny paliwa?

Rosja buduje armię 1,5 miliona żołnierzy. Co za służbę?

Naukowiec z NASA rzuca nowe światło na Gwiazdę Betlejemską

Ujawniono metody Ghislaine Maxwell w uwodzeniu nieletnich ofiar

Giorgia Meloni broni szopki bożonarodzeniowej

Ile jest tak naprawdę choinek? Co zrobić, by długo stały?

Hindukusz: Apel o ratunek dla przyjaciela polskich himalaistów

Czy gwiazda betlejemska jest trująca?

Turcja ostrzega przed zamachami w Sylwestra. Centra handlowe i targowiska

Od opłatka po kutię – Wigilia jak nigdzie na świecie

Rosja "zadba" o prawidłowy przebieg wyborów w kraju Afryki

Norwegia w żałobie. Nie żyje 27-letni biathlonista

Najnowsze

Tragedia z samego rana. Na drodze zginęło 6 osób [SZCZEGÓŁY]

rosyjscy żołnierze

Rosja buduje armię 1,5 miliona żołnierzy. Co za służbę?

niebo pełne gwiazd

Naukowiec z NASA rzuca nowe światło na Gwiazdę Betlejemską

Ghislaine Maxwell i Jeffrey Epstein

Ujawniono metody Ghislaine Maxwell w uwodzeniu nieletnich ofiar

Giorgia Meloni

Giorgia Meloni broni szopki bożonarodzeniowej

przed pierwszą gwiazdką

Wigilijne ABC. Ściąga "przed pierwszą gwiazdką"

Christine Lagarde

Szefowa EBC: AI zmienia strukturę gospodarki

Co zrobić, by wszystkie stacje paliw w Polsce podawały niskie ceny paliwa?