Posiedzenie RBN. Duda: Sytuacja, w jakiej jesteśmy, jest specyficzna

Artykuł
Rada Bezpieczeństwa Narodowego
Fot. Twitter/kancelariaprezydenta

Istotne zagrożenie dla Polski w tej chwili nie występuje. Niewątpliwe jednak, zmienia się sytuacja bezpieczeństwa militarnego w naszej części Europy - powiedział Andrzej Duda.

W Pałacu Prezydenckim rozpoczyna się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w którym bierze udział Prezydent RP, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Prezes Rady Ministrów, przedstawiciele rządu oraz przewodniczący klubów i kół poselskich, Szef KPRP oraz Szefowie BBN i BPM.

- Dziękuję za poważne potraktowanie tego zaproszenia. Zdecydowałem się skorzystać z konstytucyjnej możliwości zwołania RBN. Posiedzenie będzie dotyczyło bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego Rzeczypospolitej. Chcę, abyśmy porozmawiali o tym jak dalej, jednym głosem, prowadzić politykę - oznajmił prezydent RP.

- (Sytuacji), jakiej z całą pewnością od początku mojej prezydentury jeszcze nie było, ale wydaje mi się, że śmiało można powiedzieć, że takiej sytuacji jaką mamy obecnie nie było jeszcze od 1989 roku - powiedział Andrzej Duda.

- Jest ona rzeczywiście specyficzna, choć tak jak powiedziałem oficjalnie w mediach, mogę to podkreślić - w moim przekonaniu jak również w przekonaniu moich rozmówców istotne zagrożenie dla Polski bezpośrednie, militarne nie występuje w tej chwili. Nie ma żadnych sygnałów, które wskazywałyby na takie bezpośrednie zagrożenie - powiedział prezydent Duda.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy