Poseł Lewicy: Polacy pokazali, że akceptują Andrzeja Dudę jako prezydenta. Awantura z powtarzaniem wyborów jest niepotrzebna

Artykuł
Prezydent Andrzej Duda na jednym ze spotkań kampanijnych
Twitter/#Duda2020

Na antenie Polskiego Radia poseł Lewicy Maciej Gdula krytycznie odniósł się do działań Platformy Obywatelskiej w kwestii wyniku wyborów prezydenckich, w których reelekcję wywalczył kandydujący z ramienia PiS prezydent Andrzej Duda.

Gdula przyznał, że sam nie jest zadowolony z ponownego wyboru Andrzeja Dudy, Platforma Obywatelska powinna pogodzić się z porażką.

– Rozsądek polityczny nakazuje, żeby wybory prezydenckie 2020 uznać. Rozumiem rozczarowanie PO, sam jestem rozczarowany. Lepiej dla Polski byłoby, gdyby Andrzej Duda opuścił Pałac Prezydencki- ocenił. Jednocześnie polityk właściwie zaprzeczył sam sobie, ponieważ po chwili stwierdził, że wynik wyborów pokazuje akceptację Polaków dla obecnego prezydenta.

– Wybory prezydenckie pokazały, niewielką różnicą, choć wyraźną, że Polacy chcą, by Andrzej Duda wciąż był prezydentem- podkreślił Maciej Gdula.

Zdaniem posła Lewicy, „opozycja powinna to uszanować i zastanowić się, jak lepiej wypaść w następnych wyborach”.

Jak wskazał gość Polskiego Radia 24, obecnie politycy powinni skupić się na pracy i wyciszeniu emocji. W tym kontekście zupełnie niepotrzebna jest w jego ocenie „awantura związana z podważaniem wyniku wyborów”.

 

 

 

Źródło: Polskie Radio 24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy