Poseł Lewicy: Czy Tusk wymyślił sobie, że będzie rządził z Konfederacją?

Artykuł
Fot. Facebook

- Czy Tusk wymyślił sobie, że będzie rządził z Konfederacją? Kiedyś pan poseł Sławomir Nitras straszył nas na sali sejmowej, że będą rządzić z Konfederacją i PO zajmie się rządzeniem, a Konfederacja zajmie się Lewicą - odniósł się do wypowiedzi przewodniczącego PO na temat Lewicy poseł tej partii Marcin Kulasek.

W niedzielę lider Platformy Obywatelskiej mówił w o współpracy partii opozycyjnych. „Jest problem oczywiście z partią pana Czarzastego” -  stwierdził. 

 - To jest to, na ile partia pan Czarzastego chce współpracować z PiS-em, a na ile chce zmienić tę władzę. Tej jasności nikt z nas nie ma dzisiaj - stwierdził szef PO.

Kulasek: Nie zgadzamy się na bycie przystawką Tuska

- Celem opozycji powinno być odsunięcie PiS od władzy. To PiS jest przeciwnikiem, nie Lewica. Chyba, że dla pana Tuska jest inaczej. Apeluję o to, aby nie szukał wroga na opozycji - powiedział sekretarz generalny Nowej Lewicy Marcin Kulasek.

- Kaczyński od lat realizuje strategię na prawo od PiS tylko ściana. Mam wrażenie, że Tusk realizuje doktrynę na lewo od PO tylko ściana. Lewica ma zostać zlikwidowana sprowadzona do roli koncesjonowanej grupy towarzyskiej w ramach klubu KO - powiedział polityk Lewicy. 

Kulasek dodał, że Lewica nie zgadza się na bycie przystawką Tuska.

Kulasek: Koalicja PO i Konfederacji?

Dlaczego „Tusk nie znajdzie nigdy złego słowa dla Konfederacji, która notorycznie głosuje z PiS, chociażby w sprawie granicy czy lex TVN?” - zastanawia się polityk Lewicy.

- Czy Tusk wymyślił sobie, że będzie rządził z Konfederacją? Kiedyś pan poseł Sławomir Nitras straszył nas na sali sejmowej, że będą rządzić z Konfederacją i PO zajmie się rządzeniem, a Konfederacja zajmie się Lewicą. Dobrze byłoby, aby wyborcy Lewicy mieli w pamięci te słowa - powiedział Kulasek.

 

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy