Pomnik księżnej Diany. William i Harry we wspólnej inicjatywie

Artykuł
Książę Harry przybył do ojczyzny już wcześniej
Fot. twitter/Ania_Raczkowska

Książę William i książę Harry odsłonili posąg poświęcony ich matce księżnej Dianie.

Książę William i książę Harry zlecili wykonanie posągu w 2017 r. Powstał on na cześć zmarłej księżnej Diany. Instalacja artystyczna mieści się w Zatopionym Ogrodzie Sunken Garden.

Bracia odsłonili, nie tylko postać księżnej Diany, ale i dwójki dzieci. Co ciekawe w towarzystwie tragicznie zmarłej Diany nie zobrazowano Williama i Harry'ego. Pomiędzy księżną stoją dziewczynka i chłopiec. Wielu uważa, że są oni najprawdopodobniej przedstawieniem dzieci, którym w licznych akcjach charytatywnych pomagała księżna Diana.

Chwilę później na Instagramie książęcej pary Cambridge ukazał się wpis, książę William i książę Harry dali wyraz swej miłości do matki.

- Dziś, w dniu 60. urodzin naszej mamy, wspominamy jej miłość, siłę i charakter, czyli cechy, które sprawiły, że stała się siłą dobra na całym świecie, zmieniając niezliczone życia na lepsze. Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami i mamy nadzieję, że ten posąg będzie na zawsze postrzegany jako symbol jej życia i dziedzictwa - napisali William i Harry.

Projekt autorstwa rzeźbiarza Iana Ranka Broadleya, którego portret królowej widnieje na wszystkich brytyjskich monetach, był utrzymywany w tajemnicy przed ceremonią.

Książę Harry przybył do ojczyzny już wcześniej, ale poddał się obowiązkowej kwarantannie w Frogmore Cottage – domu znajdującym się na terenie parku Windsor.

Źródło: biegowelove, twitter/Ania_Raczkowska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy