Polskie wojsko coraz mocniejsze. Nowe rakiety zniszczą wroga! [wideo]

Artykuł
MON

Rząd konsekwentnie wzmacnia siły zbrojne. Nasza armia będzie miała coraz więcej najlepszego sprzętu - Przygotowujemy kolejne zapytania ofertowe. Jednym z pierwszych będzie następne zapytanie dotyczące rakiet Himars - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

- Baterie Patriot stanowią bardzo ważny element obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej polskiego nieba, ale nie jedyny – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie z polskatimes.pl. - Również w ramach systemu Narew, czyli systemu, który chroni warstwę trochę niższą polskiego nieba, jeżeli chodzi o odległość, jeszcze w tym roku na wyposażenie Wojska Polskiego trafią pierwsze rakiety, które będą komplementarne z Patriotami. To jest zasadnicze zadanie – żeby obrona polskiego nieba była całościowa i komplementarna – dodał szef MON.


- Przygotowujemy kolejne zapytania ofertowe. Jednym z pierwszych będzie następne zapytanie dotyczące rakiet Himars. To rakiety o zasięgu do 300 km. Pierwszy dywizjon tych rakiet w przyszłym roku trafi na wyposażenie Wojska Polskiego. Będziemy zamawiać kolejne - zaznaczył min. Błaszczak.

Minister był też pytany o przekazywanie sprzętu wojskowego Ukrainie oraz o to, czy to się nie odbywa kosztem polskiej armii. - Przede wszystkim rozwijamy Wojsko Polskie – rozwijamy liczebnie, ale również, jeżeli chodzi o wyposażenie w nowoczesny sprzęt. To, że polski sprzęt wojskowy trafia na Ukrainę, leży w interesie naszego kraju. My, poprzez wzrost nakładów na obronność, wypełniamy te luki, które powstają. Oczywiście, rozmawiamy z naszymi sojusznikami, którzy z większym albo z mniejszym zaangażowaniem nas wspierają w wypełnianiu luk - podkreślił minister Błaszczak.

 

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@mblaszczak

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy