Polskie Davos czas zacząć. Karpacz 2022. Co nas czeka w tym roku? [live]

Tomasz Domański 06-09-2022, 11:24
Artykuł
forum-ekonomiczne.pl

Od przedstawienia raportu SGH i Forum Ekonomicznego rozpocznie się we wtorek w Karpaczu XXXI Forum Ekonomiczne. W trakcie dorocznego sympozjum odbędzie się ponad 300 wydarzeń, przede wszystkim debat z udziałem polityków, przedstawicieli biznesu oraz kultury i nauki. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Na miejscu jest Telewizja Republika. Przez kilka najbliższych dni nasi dziennikarze przeprowadzać będą liczne rozmowy z gośćmi, transmitować będziemy panele i dyskusje. Informacje także na tvrepublika.pl i w naszych mediach społecznościowych.

Według zapowiedzi organizatora - Fundacji Instytut Studiów Wschodnich – w tegorocznym spotkaniu wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Henryk Kowalczyk, a także szefowie resortów m.in.: zdrowia Adam Niedzielski, finansów Magdalena Rzeczkowska, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, infrastruktury Andrzej Adamczyk czy edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W Forum Ekonomicznym weźmie udział również prezes PiS Jarosław Kaczyński, który będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Realizm i wartości w polityce”. Swój udział w wydarzeniach zapowiedzieli również samorządowcy oraz parlamentarzyści z opozycyjnych klubów.

Pierwszego dnia Forum Ekonomicznego odbędą się m.in. panel z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego „Kamienie milowe e-zdrowia w Polsce”. Panel „Światło, które zgasło - Europa Środkowo-Wschodnia a świat Zachodu” z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Panel „Promocja polskiej żywności w świecie poprzez środowiska polonijne”, na którym gościem będzie wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Szef resortu rolnictwa weźmie też udział w dyskusji „Bezpieczeństwo żywności a wojna na Ukrainie - czy grozi nam "wielki głód"?".

Coroczną tradycją Forum Ekonomicznego jest wręczenie nagród dla Człowieka Roku, Firmy Roku oraz Organizacji Pozarządowej Roku. Gala wręczenia nagród odbędzie się we wtorek wieczorem. Forum zakończy się w czwartek.

Zobacz założenia programowe

Transmisja na żywo w oknie poniżej.

Źródło: PAP/forum-ekonomiczne.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy