Polski żołnierz w wywiadzie dla białoruskich mediów. Internauci: „Nie żołnierz, tylko zdrajca”

Artykuł
Fot. Twitter/PatrykSykut

Ukazał się wywiad z polskim żołnierzem, który uciekł wczoraj ze służby na granicy polsko-białoruskiej. W rozmowie z białoruską telewizją żalił się, że polska strona „jedyne co może z nim zrobić, to powiedzieć, że jest najgorszy i sprawiał problemy w wojsku". W sieci trwa dyskusja, czy cała sytuacja jest ustawką przeprowadzoną przez stronę białoruską, która wykorzystała dezertera do swoich politycznych celów.

Jeśli ten Żołnierz, widząc co służby Łukaszenki wyprawiały, uciekł na Białoruś w proteście przeciwko naszym działaniom, to czekam na pierwszego uciekiniera z Korei Południowej, który zadeklaruje, że uciekł do Korei Pn w proteście przeciwko kapitalistycznemu konsumpcjonizmowi...” - pisze jeden z internautów.

Moim zdaniem to czysta prowokacja i albo go porwali albo to zwykły zdrajca” - odpowiada mu kolejny.

Jak przekazał jeden z użytkowników Twittera, polski żołnierz przeszedł na terytorium Białorusi i poprosił o azyl - news @RMF24pl. Broń zostawił w bazie. Tłumaczył, że nie zgadza się polityką polskiego rządu

Nie żołnierz, tylko zdrajca. O ile to prawda....” - odpowiada mu kolejna internautka.

On jest wspaniały i jeszcze jakby takich wspaniałych tysiące jak on się tam znalazło łącznie z Jachirą, Ochojską, Staszewskim, Jońskim to Białoruś stanie się prawdziwym eldorado” - ironizuje internautka.

Żołnierze nie uciekają. Dzieci w przedszkolu to wiedzą. Uciekają tchórze i zdrajcy. Wsio, paka!” - pisze internauta.

Polski żołnierz, który służył w 16 pomorskiej dywizji zmechanizowanej - uciekł na Białoruś. Tam poprosił o azyl. Jako powód miał podać sprzeciw wobec polityki migracyjnej polskiego rządu. MON na razie milczy, ale tą wizerunkową katastrofę na pewno wykorzysta reżim Łukaszenki” - przekazuje jeden z internautów.

A gdzie tu jakaś wizerunkowa katastrofa? Dezercja w wojsku zawsze była i zawsze będzie, a w szczególności gdy ten zdrajca ma jakieś problemy z prawem. Ktoś nawet wspominał o poważnych zarzutach typu obyczajowego” - odpowiada mu kolejny.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy