Polski startup obniża rachunki za prąd. Sprawdź, jak oszczędzić na energii

Artykuł
Cosavers club został jesienią 2020 r. nominowany przez prestiżowy amerykański portal TechCrunch do wyróżnienia ,,Top Picks e-commerce” podczas wydarzenia technologicznego Disrupt 2020.
Fot. pixabay/minka2507, informacja prasowa

Ecosavers club to polski startup, który specjalizuje się w produktach energooszczędnych, dostarczanych dla klientów indywidualnych oraz firm. Sztuczna inteligencja, w niecałe 10 minut, przygotuje indywidualnie dobrany zestaw, by obniżyć rachunki za prąd, ograniczyć straty energii i wody, a dodatkowo redukować emisję CO2.

Dodatkową ideą jaką founderzy ecosavers club będą promować jest zero waste, gdyż nieodnawialne zasoby to także energia i woda.

- Według ostatnich badań w Polsce rocznie marnuje się ok. 60% wyprodukowanej energii elektrycznej, która pochodzi głównie z węgla, oraz 400 tys. litrów wody. ecosavers club pozwala użytkownikom wyposażyć się w akcesoria, by korzystać z energii tylko wtedy, kiedy to naprawdę potrzebne, a zużycie wody ograniczyć do minimum - poinformował Łukasz Gontarek, założyciel ecosavers club.

Ecosavers club planuje zmienić podejście do oszczędzania energii poprzez znoszenie barier takich jak dostęp do narzędzi i rozwiązań towarzyszących reorganizacji domowego zacisza, aby dom, mieszkanie czy miejsce pracy stały się ekologiczne. Będzie to możliwe dzięki danym zebranym przez interaktywną ankietę znajdującą się na stronie startupu ecosavers.club.

„Eko Pudełko” pozwalające oszczędzać energię

Na podstawie rozbudowanej analizy możliwie jest przygotowanie specjalnego „Eko Pudełka” dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta i za przystępną cenę, a kwota wydana na zamówiony sprzęt zwróci się w obniżonych opłatach. „Eko Pudełko” będzie zawierać urządzenia, które pozwolą oszczędzać energię elektryczną, wodę i ciepło, a co za tym idzie, również pieniądze - bez wychodzenia z domu. Wszystko to zostanie dobrane przez specjalny algorytm.

Analiza zapotrzebowania energetycznego odbywa się poprzez wypełnienie ankiety, która zajmuje około 10 minut.

W pudełku w zależności od obliczeń na bazie naszych danych dotyczących zużycia energii, może znaleźć się wyłącznik trybu czuwania, przełączniki trybu standby, smart ładowarki, czasowe wyłączniki żarówek, mierniki energii czy analogowe oraz cyfrowe wyłączniki czasowe. Wartość koszyka będzie się wahać, w zależności od preferencji i potrzeb klienta, w granicach 50 - 500 zł.

- Pierwsze pytanie w ankiecie będzie dotyczyć właśnie budżetu Klienta, dalsze kroki służyć będą dopasowaniu optymalnych rozwiązań w ramach preferowanego budżetu właśnie. To rewolucja! Naszym celem jest pomóc każdemu Klientowi niezależnie od możliwości finansowych, a pomoże nam w tym skomplikowany system algorytmów - dodaje Łukasz Gontarek.

Założyciele ecosavers club podkreślają, że ich usługa umożliwi każdemu także realną redukcję emisji CO2. 80% energii w Polsce pochodzi ze spalania węgla, co wpływa na jej cenę.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy