Polski kapłan został biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro!

Artykuł

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że polski kapłan z Archidiecezji Krakowskiej, ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk, został mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro w Brazylii.

O mianowaniu ks. Błaszczyka biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro poinformowała w środę Stolica Apostolska. Wiadomość potwierdził  także w osobnym komunikacie kanclerz Kurii Metropolitarnej w Krakowie ksiądz Tomasz Szopa:

– Stolica Apostolska poinformowała dzisiaj, że decyzją Ojca Świętego Franciszka ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk, kapłan Archidiecezji Krakowskiej, pracujący w Archidiecezji Rio de Janeiro w Brazylii, został mianowany biskupem pomocniczym tej diecezji. – czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie zarysowano także życiorys nowego biskupa:

Ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk urodził się 8 sierpnia 1969 r., pochodzi z Rudnika w parafii Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Dziekanowicach. Formację kapłańską oraz wyższe studia teologiczne odbywał w Wyższym Seminarium Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie w latach 1988-1994. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego w dniu 14 maja 1994 r. w Katedrze na Wawelu. Po święceniach przez cztery lata pracował jako wikariusz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach. Następnie przez dwa lata był wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie – napisał ksiądz Szopa.

Źródło: niezaeżna.pl/MEDIA/Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy