Przejdź do treści
13:09 Prokuratura Okręgowa w Warszawie wezwała na piątek europosła Michała Dworczyka (PiS), który ma zostać przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszeć zarzuty w sprawie tzw. afery mailowej
12:50 Ataki Rosji spowodowały odcięcie prądu w całej kontrolowanej przez Ukrainę części obwodu donieckiego, pozbawiając energii elektrycznej ok. 427 tys. odbiorców, a także blisko 289 tys. w obwodzie odeskim
11:42 PILNE: Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych Tomasza Siemoniaka był członkiem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO), należał także do komunistycznego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZSMP)
11:38 W listopadzie odnotowano największy od roku jednorazowy spadek liczby ogłoszeń o pracę - wynika z wtorkowego Barometru Ofert Pracy. Jak dodano, liczba ofert wzrosła w trzech województwach, ale skala tych wzrostów „była znikoma”
10:40 Kolejny atak na Zbigniewa Ziobrę. Paszport polityka prawicy został unieważniony decyzją wojewody mazowieckiego na wniosek Prokuratury Krajowej
10:20 W 2024 r. wzrosła zarówno liczba wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy św. (29,6 proc.), jak i przystępujących do Komunii św. (14,6 proc.) – wynika z Rocznika Statystycznego Kościoła Katolickiego w Polsce
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zyska: Wypowiedź sędziego Żurka jest absolutnie skandaliczna i nigdy nie powinna mieć miejsca

Źródło: Telewizja Republika

– W mojej ocenie postawa sędziego Żurka jest naruszeniem zapisów konstytucji o niezależności i niezawisłości sędziowskiej. Wypowiedź sędziego Żurka jest absolutnie skandaliczna i nigdy nie powinna mieć miejsca – komentuje poseł Ireneusz Zyska z koła poselskiego Wolni i Solidarni wczorajszą wypowiedź Waldemara Żurka rzecznika KRS, który nawołuje do wzięcia udziału w manifestacji organizowanej przez twór o nazwie „Akcja Demokracja”.

Prezydenckie reformy wymiaru sprawiedliwości

– Wszyscy czekamy na ustawy prezydenckie. Opublikowanie ich, które ma się odbyć 22 września będzie dużym wydarzeniem, na które czekamy zarówno my posłowie, jak i duża część społeczeństwa – zauważa poseł.

– Prezydent zarzucił ustawom zaproponowanym przez PiS niekonstytucyjność i niepotrzebny pośpiech w ich procedowaniu. Prezydent uznał również, że niektóre prerogatywy, które ustawa przyznawała Ministrowi Sprawiedliwości powinien posiadać prezydent – zauważa Zyska.

– W mojej ocenie jako prawnika, gdyby prezydent podpisał te dwie ustawy, to naraził by się na bardzo dużą krytykę środowisk prawniczy. Nie chciał bym oceniać całego kontekstu politycznego, który rządzi się swoimi prawami, ale z prawniczego punktu widzenia ustawy te miały pewne niedociągnięcia – uważa poseł.

– Obawiam się, że ustawy prezydenckie nie wszyscy przyjmą z entuzjazmem. Posłowie Nowoczesnej od razu po rozmowie z prezydentem zapowiedzieli, że te propozycje nie idą z ich oczekiwaniami, więc nie wierze, że wszystkim będzie ta reforma odpowiadała i możemy się nastawić ponownie na duże polityczne emocje – uważa poseł Zyska.

Prof. Michał Królikowski

– Muszę powiedzieć, że wybór prof. Królikowskiego na osobę tworzącą prezydenckie reformy był zaskoczeniem ze względu na jego pochodzenie. Wywodzi się on z innego środowiska politycznego i był znaną postacią rządów PO-PSL. Przypomnijmy jednak dlaczego nastąpił jego rozłam ze środowiskiem PO-PSL. Królikowski po przejęciu urzędu przez prezydenta Andrzeja Dudę apelował o nie robienie zmian ustrojowych i zaprzestanie przez PO wpływania na Trybunał Konstytucyjny. Chcieli oni ten organ zreformować tak, aby mieć 100 procentową pewność, że linia orzecznicza będzie dla nich pomyślna. Królikowski nie zgadzał się z tym i uważam, że w tamtej sytuacji zachował się jak trzeba – zauważa poseł.

Sędzia Żurek zachęca do manifestacji pod Pałacem Prezydenckim

– W mojej ocenie postawa sędziego Żurka jest naruszeniem zapisów konstytucji o niezależności i niezawisłości sędziowskiej. Wypowiedź sędziego Żurka jest absolutnie skandaliczna i nigdy nie powinna mieć miejsca. Zachęca on do wsparcia znanych i niechlubnych inicjatyw o nazwie „Akcja Demokracja”, która jest popierana przez różne podejrzane środowiska i finansowana z zagranicznych środków – informuje poseł.

– On zamiast podjąć dobrą inicjatywę prezydenta, zachęcać do dialogu i wprowadzenia potrzebnych zmian dalej brnie w zaparte. Nie rozumiem tego – zakończył poseł Ireneusz Zyska.

Telewizja Republika

Wiadomości

Konflikt dentysty z Chajzerem trwa. „Proponował, żebyśmy się pogodzili i poszli razem do kościoła” — lekarz odmówił

Umowa z państwa MERCOSUR zostanie odłożona?

Granice przekroczone? Paszport Ziobry cofnięty. Opozycja mówi: to polowanie!

Żona posła PiS ograniczyła aktywność w social mediach. Chodzi o zdrowie Łukasza Schreibera

Ranking dłużników: Śląskie w czołówce, Podkarpacie najsolidniejsze

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej! Miasto pokazuje koncepcję i szykuje przetarg

Wewnętrzne tarcia w PiS. Zyska: to nie powinno wyjść do mediów

SZOKUJĄCA informacja! Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych należał do ORMO

Historyczna zmiana: Połowa pierwszoklasistów nie mówi po niemiecku

Odebrali Ziobrze paszport. Jaki będzie kolejny etap ataku na polityka?

Atak na szefa BBN. Morawiecki: To nie może zostać bez odpowiedzi

Joanna Kurska ostro o Paulinie Smaszcz: „Jest to żałosna kobieta”

ATP reaguje na ekstremalne upały. Zmiany w od nowego sezonu!

Motyka uderza w Brauna i jego środowisko: to OSZOŁOMY!

Akcja ABW. Student miał planować zamach terrorystyczny

Najnowsze

Konflikt dentysty z Chajzerem trwa. „Proponował, żebyśmy się pogodzili i poszli razem do kościoła” — lekarz odmówił

Ranking dłużników: Śląskie w czołówce, Podkarpacie najsolidniejsze

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej! Miasto pokazuje koncepcję i szykuje przetarg

Wewnętrzne tarcia w PiS. Zyska: to nie powinno wyjść do mediów

SZOKUJĄCA informacja! Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych należał do ORMO

Umowa z państwa MERCOSUR zostanie odłożona?

Granice przekroczone? Paszport Ziobry cofnięty. Opozycja mówi: to polowanie!

Żona posła PiS ograniczyła aktywność w social mediach. Chodzi o zdrowie Łukasza Schreibera