Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
05:47 Portugalia: Siedmiu rannych w pożarze lasów w pobliżu Porto
04:28 Brazylia: Ropa znaleziona w pobliżu ujścia Amazonki to nasz „paszport do przyszłości” - powiedział Prezydent Lula
03:47 Niemcy: Bundeswehra liczy blisko 187 tys. żołnierzy, najwięcej od 13 lat
03:38 ALERT: IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I stopnia dla czterech województw we wschodniej i centralnej Polsce
02:11 Hiszpania: Z powodu suszy woda pitna dowożona jest do ponad 100 gmin - przekazały media
00:03 Ukraina: Dwie ofiary śmiertelne rosyjskiego ataku na Zaporoże
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Iławie zaprasza wyjątkowo do NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO na spotkanie z posłem mec. Andrzejem Śliwką - 24 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 19 Stycznia 17a

Związkowcy ze skarbówki są oburzeni: „dlaczego Donald Tusk po 9 miesiącach rządzenia zabiera nam pieniądze!”

Źródło: gov.pl

Z Krajowej Administracji Skarbowej płyną głosy oburzonych pracowników i związkowców. W KAS miano wstrzymać wypłaty ustawowych nagród kwartalnych. "To zamach na nasze wynagrodzenia. Dlaczego Donald Tusk po 9 miesiącach rządzenia zabiera nam pieniądze. Zabrakło na wypłaty dla powodzian to sięga Pan po nasze, ciężko zarobione pieniądze!? Nie pozwolimy na to!", ostrzegają związkowcy i zapowiadają podjęcie protestu jeśli nic się nie zmieni.

Pracownicy skarbówki nie występują jednak tylko w obronie swoich poborów. Nie zostawiają oni suchej nitki na polityce fiskalnej koalicji 13 grudnia. "Panie Premierze. Wpływy z podatków spadają! Ilość kontroli maleje! Audyty nie przynoszą kasy do budżetu! KAS jest coraz mniej efektywna i jeszcze chce Pan pracowników upokorzyć?", czytamy na profilu społecznościowym.

Skarbówka ma także dobrą radę dla obecnie rządzących: "proszę najpierw zabrać dodatkowe świadczenia posłom,  a dopiero potem sięgać po pieniądze gdzie indziej".

Jak przypominają związkowcy z Krajowej Administracji Skarbowej, "przeciętny pracownik KAS zarabia ok 5 do 6 tys. netto. Nagrody kwartalne (rzędu od 1 do 2 tys. netto) pozwalają pracownikom załatać dziury w budżecie domowym."

Źródło: x.com, Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google