Przejdź do treści
18:27 Płonie hala Zakładów Tworzyw Sztucznych w Siemianowicach Śląskich - trwa akcja gaśnicza
17:28 Prezydent Donald Trump: Jeśli w ciągu 50 dni nie dojdziemy do porozumienia z Rosją, nałożymy na nią surowe cła; jesteśmy z Rosji bardzo niezadowoleni
17:23 USA: Prezydent Donald Trump spotkał się z sekretarzem generalnym NATO - w trakcie spotkania zapowiedział przedstawienie nowego planu obronnego dla Ukrainy
14:30 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował wicepremier Julii Swyrydenko, by stanęła na czele rządu
12:50 Rzeczniczka klubu KO Dorota Łoboda potwierdziła w wywiadzie w PAP, że trwają rozmowy o połączeniu Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Jej zdaniem nowa partia mogłaby funkcjonować pod nazwą Koalicja Obywatelska
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Żukowska: Lewica zawsze będzie walczyła o wszystkich, którzy nie mają równych praw

Źródło: P. Supernak/PAP

Lewica zawsze będzie walczyła o równouprawnienie społeczności LGBT+ i wszystkich tych, którzy nie mają równych praw - zapewniła w niedzielę posłanka tego ugrupowania Anna Maria Żukowska

- Dzisiaj jest Dzień Świętego Walentego, dzień zakochanych. Dzień, który nie zawsze był w Polsce obchodzony, ale już przyjął się i jest akceptowany społecznie. To jest dzień, w którym, jako Lewica, chcielibyśmy przypomnieć o tym, że każdy ma prawo być kochany, każdy ma prawo do miłości i każdy ma prawo kochać. I wszyscy powinni mieć te prawa równe - powiedziała w niedzielę na konferencji prasowej posłanka Lewicy.

Jak podkreśliła: Lewica zawsze będzie walczyła o równouprawnienie społeczności LGBT+ i równouprawnienie wszystkich tych, którzy nie mają równych praw, wszystkich tych, którzy potrzebują Lewicy po to, żeby móc osiągnąć swoje cele. Zapewniła, że Lewica zawsze będzie pomagać warszawiakom.

Posłanka wraz z przedstawicielami Federacji Młodych Socjaldemokratów z okazji Walentynek rozdawała lizaki.

Żukowska przekazała, że uruchomiła swoją stronę internetową, na której można znaleźć do niej kontakt, zapowiedziała otwarcie biura poselskiego na terenie dzielnicy Targówek w Warszawie.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. Żukowska uzyskała mandat posłanki na Sejm IX kadencji z listy Lewicy w okręgu warszawskim (nr 19) zdobywając 18 864 głosy. 

PAP

Wiadomości

Tak wygląda nowe życie Daniela Martyniuka. Pokazał syna i ukochaną

Granaty hukowe w Markach. Gruzin zatrzymany przez kontrterrorystów

Trump stawia ultimatum Rosji. 50 dni na pokój, inaczej surowe cła

[PILNE] Znów płonie hala! Pożar w Siemianowicach Śląskich

Czarnek o kontrowersyjnej wystawie: to opcja niemiecka, nawet nieukryta

Najstarszy prezydent świata znów kandyduje. Wiek go nie zatrzyma

Milicic ogłosił kadrę Polski na EuroBasket 2025

Hubert Hałas – piłka nożna w sercu, inspiracja w sieci

Fundacja bije na alarm. Była wokalistka Dwa plus Jeden uparcie odrzuca pomoc, a sytuacja jest poważna

Atak rządzących na Republikę: władze stacji zawiadamiają szefa KRRiTV

Arsenal wyłoży ponad 70 mln euro za Gyokeresa. Transfer bliski finalizacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce, aby szefem rządu była kobieta

Tęsknota za ZOMO? Kontrowersyjne słowa profesora Markowskiego

Małgorzata Rozenek spełniła wielkie marzenie. Prezent za pół miliona złotych

Niemcy wzywają Europę do gospodarczej wojny z USA

Najnowsze

Tak wygląda nowe życie Daniela Martyniuka. Pokazał syna i ukochaną

Czarnek o kontrowersyjnej wystawie: to opcja niemiecka, nawet nieukryta

Najstarszy prezydent świata znów kandyduje. Wiek go nie zatrzyma

Milicic ogłosił kadrę Polski na EuroBasket 2025

Hubert Hałas – piłka nożna w sercu, inspiracja w sieci

Granaty hukowe w Markach. Gruzin zatrzymany przez kontrterrorystów

Trump stawia ultimatum Rosji. 50 dni na pokój, inaczej surowe cła

[PILNE] Znów płonie hala! Pożar w Siemianowicach Śląskich