Przejdź do treści
19:48 Małgorzata Manowska, I Prezes SN chce zaprosić najważniejsze osoby w państwie do rozmowy nt. reformy wymiaru sprawiedliwości
17:50 Warmińsko-mazurskie: Mężczyzna utonął w jez. Nidzkim, dziecko z innego jachtu trafiło do szpitala
16:58 Wielkopolskie: Zakończyły się, związane z pracami drogowymi, utrudnienia na poznańskim odcinku autostrady A2
14:43 Norwegia: Maciej Megier został w Bergen mistrzem Europy do lat 23 w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Czasem 8:20.17 poprawił rekord życiowy
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Zobacz, jak Polacy oceniają premiera Morawieckiego

Źródło: Fot. PAP/Radek Pietruszka

39 proc. Polaków deklaruje, że jest zwolennikami rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a 35 proc., że przeciwnikami. 44 proc. badanych wyraża zadowolenie, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu CBOS.

Zgodnie z wrześniowym sondażem CBOS, do zwolenników rządu zalicza się 39 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc. w stosunku do sierpnia), a do jego przeciwników 35 proc. (wzrost o 4 pkt. proc.). Udział osób, które deklarują swoją obojętność wynosi 22 proc. (spadek o 2 punkty procentowe).

48 proc. Polaków pozytywnie postrzega wyniki działalności rządu premiera Mateusza Morawieckiego. To spadek o 2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Z kolei 40 proc. ocenia negatywnie wyniki rządu (wzrost o 4 pkt proc.). Niezdecydowanych jest 13 proc.

Jeżeli chodzi o oceny polityki gospodarczej gabinetu Morawieckiego, to 42 proc. (spadek o 5 pkt. proc.) uważa, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej, a 46 proc. (wzrost o 5 pkt. proc.) jest przeciwnego zdania. 12 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

44 proc. badanych wyraża zadowolenie, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki. W poprzednim badaniu było to 51 proc. Z kolei 41 proc. odnosi się do premiera z dezaprobatą, a w poprzednim sondażu było to 35 proc.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 7-17 września w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie 1149 pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL.

PAP

Wiadomości

Polka Dominika Włodarczyk wygrała kolarski wyścig La Picto-Charentaise!

Kompromitacja Tuska i Giertycha. Bodnar atakuje Nawrocką. Odlot Lisa i Kierwińskiego

Samolot z Poznania do Londynu awaryjnie lądował w Amsterdamie!

SPRAWDŹ TO!

W PO dojdzie do zmiany szefa? Opublikowano zadziwiający sondaż

Na Szlaku Wielkich Jezior doszło do dwóch wypadków

Tusk namawia koalicjantów do łamania konstytucji

Polska tragedia przemilczana? Formela o wystawie i niemieckich zbrodniach w Potulicach

Cudzoziemiec zaatakował Polaka. Kaczyński ostrzega przed tym, co będzie dalej!

Od początku roku wojsko przechwyciło 310 dronów przemycających narkotyki

Kolumbijczyk-nożownik zaatakował Polaka. Komentarzy jest coraz więcej

Tour de France - wiemy kto wygrał 15. etap

Konsultant ds. chorób zakaźnych: u pacjentki wykryto bakterię cholery...

Jabłoński: Panika w koalicji. Strach przed wcześniejszymi wyborami paraliżuje rząd

Papież Leon XIV wzywa: zatrzymać barbarzyństwa wojny

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: W Radomiu cudzoziemiec zaatakował Polaka. To znów Kolumbijczyk!

Najnowsze

Polka Dominika Włodarczyk wygrała kolarski wyścig La Picto-Charentaise!

Na Szlaku Wielkich Jezior doszło do dwóch wypadków

Tusk namawia koalicjantów do łamania konstytucji

Polska tragedia przemilczana? Formela o wystawie i niemieckich zbrodniach w Potulicach

Cudzoziemiec zaatakował Polaka. Kaczyński ostrzega przed tym, co będzie dalej!

Kompromitacja Tuska i Giertycha. Bodnar atakuje Nawrocką. Odlot Lisa i Kierwińskiego

Samolot z Poznania do Londynu awaryjnie lądował w Amsterdamie!

SPRAWDŹ TO!

W PO dojdzie do zmiany szefa? Opublikowano zadziwiający sondaż