Przejdź do treści
Republika Dziś o godz. 20:30 gościem Piotra Nisztora w programie "Ściśle Jawne" będzie: Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy
Republika W poniedziałek zapraszamy na poranne rozmowy w Radio Republika: o godz. 6:19 - Jacek Wrona, publicysta, były funkcjonariusz policji, o godz. 6:35 - Tomasz Grodecki, TV - Niezależna.pl, o godz. 7:10 - poseł Olga Semeniuk-Patkowska (PiS)
18:40 Kujawsko-pomorskie: po wypadku przejezdna DK62 koło Radziejowa
17:59 Świat: Polka najsympatyczniejszym rzemieślnikiem Norwegii w kategorii malarz wnętrz
17:36 Wielkopolskie: utrudnienia na obwodnicy Jarocina na S11 po śmiertelnym wypadku motocyklisty
17:07 Świat: Izrael ostrzelał cele w stolicy Jemenu w rewanżu za wcześniejszy ostrzał Hutich
16:45 Prezydencki minister: zablokowanie projektu ws. mrożenia cen energii byłoby politycznym samobójstwem
16:42 Iran: Chamenei stwierdził, że Teheran nie ugnie się przed USA ws. programu nuklearnego
16:27 Ukraina: w Dniu Niepodległości odbyła się kolejna wymiana jeńców z Rosją
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Białystok Centrum zaprasza na obchody 79. rocznicy zamordowania Danuty Siedzikówny „Inki” w czwartek, 28 sierpnia, o godz. 17:00 do Kościoła pw. Zwiastowania NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Zmarł jeden z najbogatszych ludzi świata - miliarder David Koch

Źródło: zrzut ekranu: youtube / Fox News

W piątek w Nowym Jorku na raka prostaty w wieku 79 lat zmarł David Koch - jeden z najbogatszych ludzi świata. Koch znany był z działalności charytatywnej - był mecenasem instytucji medycznych i kulturalnych. O śmierci poinformował jego starszy brat Charles Koch.

 

David Koch był jednym z głównych udziałowców i wiceprezesem firmy Koch Industries, która ma siedzibę w Wichita w stanie Kansas i zajmuje się m.in. rafinacją ropy naftowej.

Koch, zbił fortunę. W czasie swojej działalności biznesowej na rożne cele przekazał w sumie ponad miliard dolarów, z czego setki milionów przeznaczył na szpitale i muzea. 

Koch Industries prowadził wspólnie ze starszym bratem Charlesem, który jest prezesem firmy. 

Według Bloomberg Billionaires Index David Koch zajmował siódme miejsce na liście najbogatszych ludzi świata.

David i Charles byli synami Freda Kocha, założyciela Koch Industries, który najpierw budował przedsiębiorstwa gazowe w rządzonym przez Józefa Stalina Związku Radzieckim, a następnie stał się zagorzałym antykomunistą.

 

R.I.P. David Koch https://t.co/bt6pkG9XJd via @jimgeraghty pic.twitter.com/OuXi7bC3RF

— National Review (@NRO) 24 sierpnia 2019

Czytaj także:

Rosjanie przeprowadzili testy potężnej broni. Rakiety są zdolne przenosić broń jądrową [ZOBACZ]

Prezydent Bolsonaro o zakulisowych zagrywkach ws. pożaru lasów Amazonii. "Propozycja prezydenta Francji jest nie na miejscu..."

media

Wiadomości

Robert Bąkiewicz o sytuacji na granicy: Niemiecki policjant celował bronią palną w kierunku polskiego obywatela na polskiej ziemi.

Matecki: dlaczego policja pozwala bandzie Michnika malować ulice?

Suski: prof. Cenckiewicz ma całą piramidę zasług dla polskiej obronności!

TVP w likwidacji promuje nachalnie wiatraki przy domach. Internauci: propaganda

Borowiak: Mamy dramatyczną sytuację, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polaków!

Polacy wiedzą kto jest winny za aferę KPO. Poznaliśmy nowy sondaż

Zełenski o współpracy z USA: w kluczowych kwestiach militarnych Ukraina podejmuje decyzje samodzielnie

Klub Republiki zaprasza na godz. 21:30

"Dać po gębie prezydentowi". Przemysł pogardy z całą mocą uderzył w Karola Nawrockiego

Pomnik sierż. Mateusza Sitka odsłonięty w Czerlonce. Prof. Cenckiewicz: „Cześć Jego pamięci!”

O godz. 20 zapraszamy w Republice na Gościa Dzisiaj

Prezydent Nawrocki sprzeciwia się propozycjom ministerstwa finansów. Nie podpisze ustaw podnoszących podatki

Nawrocki nie podpisze podwyżki akcyzy na alkohol i opłaty cukrowej

O godz. 17:45 zapraszamy na program W Ruchu Miłosza Kłeczka

Głupota czy działanie z premedytacją? Niemądry wpis poseł z PO komentują politycy i internauci

Najnowsze

Robert Bąkiewicz o sytuacji na granicy: Niemiecki policjant celował bronią palną w kierunku polskiego obywatela na polskiej ziemi.

Borowiak: Mamy dramatyczną sytuację, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polaków!

Polacy wiedzą kto jest winny za aferę KPO. Poznaliśmy nowy sondaż

Wołodymyr Zełenski Mark Carney

Zełenski o współpracy z USA: w kluczowych kwestiach militarnych Ukraina podejmuje decyzje samodzielnie

Klub Republiki zaprasza na godz. 21:30

Matecki uderza w „bandę Michnika”

Matecki: dlaczego policja pozwala bandzie Michnika malować ulice?

Suski: prof. Cenckiewicz ma całą piramidę zasług dla polskiej obronności!

Neo-TVP i wiatraki

TVP w likwidacji promuje nachalnie wiatraki przy domach. Internauci: propaganda