Zmarł Wiesław Konrad Czarnik. Miał 75 lat
Wiesław Konrad Czarnik urodził się w 1946 roku w Oświęcimiu. W lipcu 2021 roku odebrał Krzyż Wolności I Solidarności.
Wiesław Konrad Czarnik w 1990 roku założył w Oświęcimiu Porozumienie Centrum, którego byłem członkiem Rady Naczelnej. Był też naczelnikiem Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Oświęcimiu (1991-1993) i odpowiadał za wykonanie uchwały Rady Miasta. Chodziło o usunięcie pomnika wdzięczności Armii Czerwonej. Dokonano tego 7 listopada 1991 r.
Wiesław Konrad Czarnik był także Przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Oświęcimiu.
Niezależna.pl
Komentarze
Najnowsze
Morawiecki: salonik VIP dla polityków KO, a pacjenci mieli umierać bez opieki
Czy prawicowa kandydatka Fujimori wygrała w drugiej turze wyborów prezydenckich?
Żurek: prokuratorzy wiedzieli o zgonach w Szpitalu Południowym