Zlikwidowano jedną z największych w Polsce plantacji konopi indyjskiej
![](/sites/default/files/styles/responsive_16_9_600w/public/news_teaser/maruhuana.jpg?h=f43112c2&itok=D7BGzS1D)
Policja zlikwidowała jedną z największych w kraju plantacji konopi indyjskiej. Funkcjonariusze przechwycili ponad 650 krzewów, z których - jak oszacowali - można by uzyskać ok.14 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 700 tysięcy złotych.
Budynek przypominający warsztat samochodowy mieści się w Białobrzegach na Mazowszu.
Jak informuje rmf24.pl, kiedy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, ubezpieczani przez antyterrorystów weszli do budynku, zobaczyli kompleksowo przygotowaną plantację konopi indyjskiej, na którą przeznaczono dwa pomieszczenia. Niektóre ze znalezionych krzewów osiągnęły metr wysokości.
Policja zatrzymała cztery osoby: mieszkańców powiatu białobrzeskiego w wieku 30-34 lat. Wobec trzech zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Czwartego z mężczyzn po przesłuchaniu zwolniono do domu.