Przejdź do treści
08:48 USA: Pierwsza kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim odbyła podróż w kosmos
08:07 Świat: Komitety olimpijskie krajów bałtyckich przeciwne stanowisku MKOl ws. Rosjan i Białorusinów
07:09 RPA: Dziewięć osób zginęło w strzelaninie w pobliżu Johannesburga
06:30 Polska: W niedzielę sklepy będą czynne, to ostatnia niedziela handlowa w tym roku. W Wigilię placówki handlowe będą zamknięte
06:18 Włochy: Burmistrz Wenecji wydał zakaz muzyki w pobliżu kościołów w wigilijną noc\\
06:09 Powodzie na Zachodzie USA: setki ewakuowanych, jedna ofiara śmiertelna
05:22 Skandynawia: Zlatan Ibrahimovic ogłosił, że przekaże w prezencie gwiazdkowym cztery z pięciu hal w Szwecji do gry w padla bezpłatnie szwedzkiemu narodowi
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zimy nie będzie? Intensywne opady śniegu na południu Polski

Źródło:

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwie podkarpackim, w powiatach: sanockim, leskim, bieszczadzkim.

W górach i na obszarach górskich prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 centymetrów. Największa intensywność zjawisk wystąpi w nocy. Ostrzeżenia będą ważne do godziny 9 w środę.

We wtorek w woj. mazowieckim i lubelskim IMGW może wydać alarmy przed oblodzeniami. Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza powodującej zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

W środę zagrożeniem ma być silny wiatr. Przed tym zjawiskiem alarmy mogą zostać wydane w woj. zachodniopomorskim. W powiatach nadmorskich prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h, z zachodu. Najsilniejszy wiatr wystąpi w godzinach wieczornych.

Polskie Radio, IAR, media, IMGW

Wiadomości

Ogłaszamy nową światową akcję! Nagraj krótki spot i powiedz, dlaczego warto nas wspierać!

Pożyczka na Ukrainę zabezpieczona rosyjskimi aktywami? Bosak rozbiera na części manipulacje Tuska

Setki ewakuowanych, jedna ofiara po ulewnych deszczach na zachodzie USA

Tak działa dyskredytacja polskich polityków na przykładzie prezydenta Nawrockiego. Niemiecka robota

Są ofiary i ranni po strzelaninie w pobliżu Johannesburga!

Czy ekipa Tuska jest dumna z zamachu na TVP?

„Solidarność” skrytykowała metody tłumienia protestu rolników w Brukseli

Eksperci ostrzegają: Sztuczna inteligencja sprawia, że mózg pracuje mniej

Policyjna akcja w całych Włoszech: Zatrzymano 384 osoby

Putin chce rozmawiać z europejskim przywódcą

Dyrektor wywiadu: zdolności Rosji do podboju Ukrainy bliskie zeru

Kwestionują Konwencję Genewską: Służyła uciekinierom z ZSRR, nie masowej imigracji 2025

Premier Australii odbierze mieszkańcom broń. To odpowiedź na terroryzm

Mieszkańcy zauważyli drona z rozwiniętym spadochronem

Orban przestrzega przed wielkimi masami imigrantów

Najnowsze

Ogłaszamy nową światową akcję! Nagraj krótki spot i powiedz, dlaczego warto nas wspierać!

Są ofiary i ranni po strzelaninie w pobliżu Johannesburga!

Czy ekipa Tuska jest dumna z zamachu na TVP?

„Solidarność” skrytykowała metody tłumienia protestu rolników w Brukseli

korzystanie z AI

Eksperci ostrzegają: Sztuczna inteligencja sprawia, że mózg pracuje mniej

Pożyczka na Ukrainę zabezpieczona rosyjskimi aktywami? Bosak rozbiera na części manipulacje Tuska

Setki ewakuowanych, jedna ofiara po ulewnych deszczach na zachodzie USA

Karol Nawrocki

Tak działa dyskredytacja polskich polityków na przykładzie prezydenta Nawrockiego. Niemiecka robota