Przejdź do treści
20:10 Przydacz o ewentualnej wizycie Nawrockiego na Ukrainie: będziemy myśleć, gdy będzie ku temu powód
19:36 Wielka Brytania: Papież mianował nowego prymasa Anglii i Walii
19:02 Świętokrzyskie: koniec utrudnień po wypadku na DK9
18:32 Turcja: na północy kraju spadł rosyjski dron
18:04 Świat: Chiny protestują przeciwko planom USA dotyczącym sprzedaży broni Tajwanowi
17:32 Media: UE planuje podpisać porozumienie handlowe z blokiem Mercosur 12 stycznia
17:00 Francja: personel Luwru zakończył akcję strajkową, muzeum otwarte w zwykłym trybie
Republika Republika zaprasza naszych widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Ziemkiewicz mówi z czego wynika „bezradność i impotencja opozycji” ws. Sądu Najwyższego

Źródło: Fot. Telewizja Republika

– Bezradność i impotencja opozycji w sprawie Sądu Najwyższego wynika z tego, że odrzucili oni istnienie Trybunału Konstytucyjnego – powiedział publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz, który był gościem Emilii Pobłockiej w Telewizji Republika.

Na początku publicysta w ironiczny sposób odniósł się do wydarzeń w Brukseli:

Ludzie, którzy walczą z pisowskim reżimem znikają. Gazety opozycyjne są zamykane. Do więzień zamykani są przeciwnicy. O tym mówiono. Czemu w Brukseli nie powiedziano, że ludzie znikają? Były wielkie protesty studentów. Na UJ 20 osób osób protestowało. Na 20 tys. studentów.

W sprawie Lecha Wałęsy...

– Lech Wałęsa nie zniknie. On jest zbyt pożyteczny dla władzy. Na miejscu Jarosława Kaczyńskiego zrobiłbym wszystko, żeby Wałęsę pokazywano.

– W TVN w ogóle nie było wzmianki o Lechu Wałęsie. Wałęsę można było zobaczyć tylko w telewizji państwowej. Jak ten TVN musiał kadrować, żeby pokazać, jakie tłumy były na protestach – mówił Ziemkiewicz. – Kto Wałęsą wojuje ten ma potem problemy – powiedział Ziemkiewicz cytując red. Semkę.

– Problem opozycji polega na tym, że dopiero teraz zauważyli jaki PR robi Wałęsa...

Bezradność i impotencja opozycji w sprawie Sądu Najwyższego wynika z tego, że odrzucili oni istnienie Trybunału Konstytucyjnego – mówił Ziemkiewicz.

– Nikt tak nie pluje na Polskę jak totalna opozycja. Ta ich radość... Ta mendowska kultura...

Przed startem rozmowy publicysta zapowiedział o czym będzie mówił w programie:

Dziś o 7.50 w @RepublikaTV jak co piątek moje podsumowanie tygodnia. Co tym razem będzie powodem skarg kodomitów do KRRiTV? Jeszcze nie wiem. Oglądajcie.

— Rafał A. Ziemkiewicz (@R_A_Ziemkiewicz) 6 lipca 2018

Już wiem, o czym będzie w @RepublikaTV ! Poważna sprawa - ludzie znikają. Naprawdę znikają, i nie jacyś przypadkowi, tylko zaangażowani w walkę z pisowskim reżimem. Już za 25 minut!

— Rafał A. Ziemkiewicz (@R_A_Ziemkiewicz) 6 lipca 2018
Telewizja Republika

Polecamy Sejm

Wiadomości

Przemysław Czarnecki szykuje się na do walki MMA. Czy będzie walczył z Piotrem Korczarowskim?

Spłonęła kawiarnia na Krupówkach. Dwie osoby nieprzytomne

Eksperci alarmują: TSUE przekracza swoje kompetencje ws. Trybunału Konstytucyjnego

Leśkiewicz: niebawem sprawdzimy czy deklaracje Zełenskiego ws. Wołynia się sprawdzą

Aluron Zawiercie w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata

Prezydent Trump podpisał ważny dokumenty ws. amerykańskich baz w Polsce

Zełenski wygłosi w Sejmie przemówienie. Polska może pomóc przy wyborach na Ukrainie

Prokuratura Krajowa o sprawie Romanowskiego: "bezzasadne" postanowienie sądu

Ważne rozmowy w USA o zakończeniu wojny na Ukrainie. Kluczowa rola Witkoffa

Problemy z sygnałem Republiki. Sakiewicz: władzę uwiera istnienie Republiki

Forbes: Dallas Cowboys najcenniejszym klubem świata. Real Madryt liderem futbolu

Mec. Skwarzyński: w sprawie Romanowskiego rząd zataił informacje Interpolu

Moskwa w panice po propozycji rozmieszczenia wojsk na Ukrainie

SPRAWDŹ TO!

Prawie milion za konferencję? Impreza BOŚ Banku pod lupą – posłowie żądają kontroli NIK-u

Pełnomocnik Romanowskiego: sąd rozprawił się z postępowaniem śledczych

Najnowsze

Przemysław Czarnecki szykuje się na do walki MMA. Czy będzie walczył z Piotrem Korczarowskim?

Aluron Zawiercie w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata

USA wzmacniają bazy w Polsce

Prezydent Trump podpisał ważny dokumenty ws. amerykańskich baz w Polsce

Zełenski wygłosi w Sejmie przemówienie. Polska może pomóc przy wyborach na Ukrainie

Prokuratura Krajowa o sprawie Romanowskiego: "bezzasadne" postanowienie sądu

Spłonęła kawiarnia na Krupówkach. Dwie osoby nieprzytomne

Eksperci alarmują: TSUE przekracza swoje kompetencje ws. Trybunału Konstytucyjnego

Leśkiewicz: niebawem sprawdzimy czy deklaracje Zełenskiego ws. Wołynia się sprawdzą