Przejdź do treści
02:38 Syria: Izrael zbombardował cele wojskowe w pobliżu miast Latakia i Tartus
00:11 We Francji od 1 lipca będzie obowiązywał zakaz palenia w parkach, na plażach, przystankach autobusowych, na terenie obiektów sportowych i przed szkołami
00:06 Sekretarz skarbu USA Scott Bessent ocenił w wywiadzie dla stacji Fox News, że negocjacje handlowe USA z Chinami znalazły się "w pewnym impasie"
00:05 Potężne pożary lasów w Kanadzie sprawiają, że niebezpieczny dym przemieszcza się w kierunku Stanów Zjednoczonych. Władze Minnesoty i Michigan wydały już ostrzeżenie dotyczące jakości powietrza
00:00 1 czerwca o 15.30 Leon XIV pozdrowi kolarzy, biorących udział w wyścigu Giro d’Italia, podczas ich przejazdu przez terytorium Watykanu. Wydarzenie to poprzedzi Jubileusz Świata Sportu, zaplanowany na 14 i 15 czerwca
23:55 Około 100 prac Andy’ego Warhola oglądać będzie można od soboty na wystawie czasowej w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Manifestacja przeciwko budowie ośrodka dla imigrantów! Gdzie? Poręba/Zawiercie, ul. Dworcowa – skwer przed M OK. Sobota – 31.05 godz. 12:00
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Ziemkiewicz: Europa jest opanowana przez idiotów, którzy bardziej boją się islamofobii niż terroryzmu

Źródło: youtube.com/ Telewizja ŚTM

Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że choć widoczne jest chwilowe poruszenie w związku z zamachami w Paryżu, to w ostatecznym rozrachunku, Zachód nie wyniesie z tej tragedii żadnych wniosków. – Europa jest opanowana przez idiotów, dla których największym zagrożeniem jest wyimaginowana fala nacjonalizmu – podkreślił.

– Niestety wydaje się, że oni bardziej będą się martwić tym, żeby zamachy nie obudziły islamofobii niż tym, żeby takim zamachom w przyszłości przeciwdziałać. Poza tym, nawet jakby znalazł się ktoś mądry, kto chciałby zagrożeniu przeciwdziałać, nie bardzo miałby do tego instrumenty. Europa się totalnie rozbroiła – przekonuje Ziemkiewicz.

Publicysta przekonuje na łamach "Super Expressu", że nie ma instytucji, które byłyby w stanie kontrolować napływ terrorystów do Europy, a co za tym idzie wpuszcza się setki tysięcy ludzi nie sprawdzając kim oni są.

Zdaniem Ziemkiewicza, pewne instytucje należałoby stworzyć od początku. "Ale skoro nie zrobiono tego po zamachach w Madrycie, czy Londynie, ciężko przypuszczać, by ktoś poszedł po rozum do głowy i zrobił to po zamachu w Paryżu" – podkreśla.

Publicysta stwierdza, że "w Polsce służby specjalne nadają się do TVN, gdzie przychodzi generał Dukaczewski i opowiada jak to jesteśmy bezpieczni". "A jakieś służby wydają komunikat, że nie ma zagrożenia" – dodaje.

Ziemkiewicz wyraża pogląd, że służby należy zreorganizować w taki sposób, aby zamiast towarzystwa przygotowanego jedynie do tego, by robić jakieś interesy, były służbami specjalnymi z prawdziwego zdarzenia.

se.pl

Wiadomości

15 warmińskich męczennic zostanie błogosławionymi

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych

USA: Trump zapowiedział, że podwoi cła

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Macron alarmuje: wojny w Ukrainie i Gazie zagrażają wiarygodności Zachodu

Wiadomo, co z wojskiem amerykańskim w Europie. Decyzja Trumpa

Największa fala ataku dronów na Ukrainę od początku wojny

Liga Mistrzów: PSG i Inter powalczą o prestiżowe trofeum

W tym roku upływa 25 lat od pierwszych powszechnych wyborów prezydenckich w III RP

Piast Gliwice zaprezentował jubileuszowe logo na 80-lecie klubu

Szantaż, 20 milionów euro i nagrania w restauracji. Spór Lewandowskiego i Kucharskiego wchodzi w decydującą fazę

Najnowsze

15 warmińskich męczennic zostanie błogosławionymi

USA: Trump zapowiedział, że podwoi cła

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych