Przejdź do treści
21:39 Prezydent Ukrainy: ustaliliśmy z Rosją kolejną wymianę jeńców 1000 na 1000
20:11 Premier Donald Tusk: w najbliższym czasie zwrócę się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
19:59 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: to jest klęska demokracji walczącej, ten rząd powinien odejść, proponujemy rząd techniczny
18:23 Stambuł: doradca Putina poinformował, że Rosja proponuje krótkie zawieszenie broni na niektórych odcinkach frontu
17:16 Policja: w ciągu dwóch dni ciszy wyborczej zanotowano 49 przestępstw i 340 wykroczeń
Wybory 2025 Gościem Poranka Radia Republika o godzinie 6.00 będzie Jacek Ozdoba z PiS
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Zielińska: najważniejsza teraz dla mnie jest ustawa, która penalizuje banderyzm

Źródło: Telewizja Republika

W studiu Telewizji Republika, gościła Elżbieta Zielińska z Kukiz’15. Jacek Ożóg, rozmawiał z nią m.in. o relacjach z Ukrainą, o nowej partii "Porozumienie" oraz o przyszłych wyborach samorządowych.

Elżbieta Zielińska odniosła się do nowej partii Jarosława Gowina „Porozumienie”, powiedziała, że sceptycznie patrzy na ich posunięcia. Analizując praktykę sejmową Gowina, jest to może ruch który ma pokazać, że jest tu dla was miejsce, może znajdziecie się na listach wyborczych, nie jest to ruch wolnościowy bo praktyka, którą obserwowaliśmy temu przeczy- podkreśliła Zielińska.

Posłanka, odniosła się także to nowego projektu ustawy dotyczącej posiadania broni, który niedawno się pojawił. Zauważyłam, że jest nowa ustawa. Jeżeli jakakolwiek inicjatywa miała by przejść to będzie dobrze. Ustawy często są kopiowane, nie należy robić z tego problemu. Jeżeli podbiera się czyjeś pomysły i weszły by one w życie, nie należy się obrażać- powiedziała.

Najważniejsza teraz dla mnie jest ustawa, która penalizuje banderyzm, po tym jak PiS wielokrotnie wstrzymywał ją, w tym momencie jest szansa na jej przyjęcie- powiedziała Zielińska

Posłanka zapytana, czy ostatnie słowa ministra Waszczykowskiego odnośnie Ukrainy są wyrazem korekty polityki wobec tego kraju, odpowiedziała, że ma taką nadzieję. My od 2 lat mówimy, że wspieramy bezwarunkowo Ukrainę- to błędne podejście- oznajmiła Zielińska. Parlament ukraiński tworzył probanderowskie projekty, my bezwarunkowo staraliśmy się ich wspierać. Jest dla nas ważne, żeby Ukraina była taką barierą od Rosji, ale wspieranie takich zachowań, gloryfikacja morderców ludności polskiej na wschodzie, tego nie można pomijać. Jest szereg możliwości wspierania. Oni chcą do nas przyjeżdżać. Jeżeli będziemy pozwalać na rozwój takiej ideologi- na Podkarpaciu już jest problem, są nielegalne pomniki, MSZ milczało przez 2 lata. Mam nadzieje, że refleksja naszła i że będzie zwrot w polityce- powiedziała poseł Zielińska.

Gość studia, zapowiedziała, że do wyborów samorządowych Kukiz’15 nie będzie szło z żadną partią. Powiedziała jednak, że zgłaszają się osoby z różnych organizacji społecznych. Nie bierzemy jedynie członków stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji. Jeśli chce ktoś działać dla dobra swojej gminy, zapraszamy. Najbardziej wartościowe osoby są w samorządach to działacze społeczni na nich powinniśmy się skupić- powiedziała Elżbieta Zielińska z Kukiz’15

Telewizja Republika

Wiadomości

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń

Fogiel: Tusk udaje, że „nic się nie stało” – ale Hołownia wierzga!

Instagram był za Trzaskowskim, Polska za Nawrockim

Przemysław Wipler apeluje do ludowców o zmianę: poprzemy mniejszościowy rząd z PSL

Będzie wymiana jeńców 1000 na 1000. Ukraina dogadała się z Rosją - "wszystkich naszych trzeba zabrać"

Powyborcze wpisy w serwisie X, które łudząco przypominają memy

Będą zmiany w rządzie? "On jest jak kret, który nie wie, że kopie tunel pod własnym domem"

Najnowsze

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie