Żebrowski domaga się prawdy ws. tekstów Onetu. „Uważam wyborców Nawrockiego za patriotów”

Michał Żebrowski po wyborach zabiera głos. Choć popierał Rafała Trzaskowskiego, dziś głośno pyta, czy media — w tym Onet — nie dopuściły się manipulacji w sprawie Karola Nawrockiego. „Czy Onet kłamał?” – pyta aktor i przedsiębiorca.
Żebrowski o wynikach wyborów
Michał Żebrowski, znany aktor i polski przedsiębiorca, który otwarcie deklarował swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, opublikował obszerny wpis w mediach społecznościowych. Zadał w nim kilka fundamentalnych pytań dotyczących uczciwości mediów w kampanii wyborczej, ze szczególnym wskazaniem na portal Onet.
Przypomnijmy, że w ostatnich dniach kampanii wyborczej portal opublikował szereg materiałów uderzających w Karola Nawrockiego. Najgłośniejszy z nich dotyczył relacji byłych pracowników Grand Hotelu w Sopocie, którzy anonimowo oskarżali Nawrockiego o rzekomy udział w procederze sprowadzania prostytutek dla gości hotelowych.
W ocenie aktora konieczne jest jednoznaczne ustalenie, czy media dopuściły się kłamstw, czy też nowo wybrany prezydent powinien sam odpowiedzieć na poważne zarzuty. Zwraca się do wyborców:
— Czy nie uważają Państwo, że dla czystego sumienia zarówno Państwa i czystego sumienia wyborców Trzaskowskiego należy kategorycznie tę sprawę wyjaśnić? — pisze.
Wskazuje na brak konkretnych ustaleń w tej sprawie:
— Czy wszystkie oskarżenia wobec Nawrockiego były kłamstwem czy prawdą? — pyta Żebrowski.
— Jeżeli Onet świadomie kłamał, jak uważają wyborcy Nawrockiego, kłamał wraz z wieloma innymi mediami, powinniśmy uznać te media za skończone — dodaje.
Żebrowski zadeklarował, że głosował na Trzaskowskiego, ale z szacunkiem odnosi się do wyborców Karola Nawrockiego, którzy — jak podkreśla — „kierowali się miłością do Polski”.
— Uważam wyborców Nawrockiego za patriotów kochających Polskę. Są to nasi znajomi, sąsiedzi, mamy, ojcowie, bracia, siostry... — wskazał.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Sejm
Wiadomości
Najnowsze

Pilne: Adam Bodnar do dymisji? Za niego Tusk może sięgnąć po znanego sędziego

Sędzia, która pytała Bodnara czy jest "neosenatorem" została poddana twardemu przesłuchaniu

Republika ponownie liderem! Nasz kanał na Youtube cały czas na wznoszącej
