Przejdź do treści
03:28 Kosmos: Statek Orion z czwórką astronautów wykonał w piątek bezpieczne wodowanie na Pacyfiku u wybrzeży Kalifornii. W ten sposób po 9 dniach zakończyła się misja Artemis II, pierwsza od 1972 r. załogowa misja w okolice Księżyca
22:14 Białoruś: Organizacje praw człowieka poinformowały, że funkcjonariusze służby bezpieczeństwa zatrzymali w czwartek 52 pracowników biura architektonicznego „Zrobim” w Mińsku
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum oraz poseł Agata Wojtyszek zapraszają na spotkanie z posłem Pawłem Sałkiem oraz Radnym Sejmiku Marcinem Piętakiem, 11 kwietnia, godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury "Zameczek" w Bliżynie pow. Skarżysko Kamienna
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Chełm zaprasza na spotkanie z Prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, dziennikarzem Adrianem Klarenbachem i opozycjonistą PRL Adamem Borowskim, 11 kwietnia, godz. 17:30, Sala Widowiskowa, Chełmska Biblioteka Publiczna, Partyzantów 40
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" im. ks. Gurgacza, poseł Patryk Wicher i europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, 11 kwietnia, godz.18:00, WSB ul. Grunwaldzka 17, Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Toruniu zaprasza na spotkanie otwarte z posłami na Sejm Mariuszem Kałużnym oraz Michałem Kowalskim, 13 kwietnia, godz. 17.00, Restauracja Dwór Fijewo PTTK 21, Golub-Dobrzyń
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl
Wydarzenie NSZZ Solidarność zaprasza do Łodzi na protest przeciw zwolnieniom, drożyźnie i ubóstwu, przed Urzędem Wojewódzkim, 14 kwietnia, godz. 15.00, ul. Piotrkowska 104, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Zielonej Górze zaprasza na otwarte spotkanie z europosłami Patrykiem Jakim i Tobiaszem Bocheńskim. 14 kwietnia (wtorek), godz. 18:00, aula C Uniwersytetu Zielonogórskiego, Aleja Wojska Polskiego 69, Zielona Góra
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa wraz z Młodzieżowym Częstochowskim Klubem „Gazety Polskiej” zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim, 14 kwietnia, godz. 18:00, Aula Solidarności, ul. Łódzka 8/12, Częstochowa

Zarzuty dla uczestników krwawej bójki na Podkarpaciu

Źródło: KPP w Jarosławiu

Pięciu młodych mężczyzn usłyszało w niedzielę zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim, w której trzech 17-latków zostało rannych ostrym narzędziem. Stan dwóch jest ciężki. Prokuratura skieruje wnioski o aresztowanie podejrzanych na trzy miesiące.

Chodzi o bójkę, do której doszło w piątek ok. godz. 15.00 na ulicy Elektrownianej w Jarosławiu. W jej wyniku od ciosów ostrym narzędziem rannych zostało trzech 17-latków. Trafili do szpitali w Jarosławiu i Przemyślu. Stan dwóch jest ciężki, stan trzeciego określany jest jako średni.

Grozi im więzienie

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. Jak poinformowała szefowa jarosławskiej prokuratury prok. Agnieszka Kaczorowska, podejrzani to czterej mężczyźni, którzy mają skończone 18 lat i jeden 17-latek, który będzie odpowiadać jak dorosły.

Usłyszeli oni zarzut w bójce, której skutkiem jest ciężki uszczerbek na ciele dwóch osób i średni jednej osoby. Prokurator dodała, że czyn ten miał charakter występku chuligańskiego.

Dwóch z podejrzanych przyznało się do zarzucanych im czynów, jeden częściowo się przyznał, dwóch się nie przyznało.

Sprawcom grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności z możliwością obostrzenia wynikającą z charakteru chuligańskiego czynu.

Sąd zdecyduje w poniedziałek

Powodem bójki był konflikt między dwoma uczestnikami. Prokurator dopytywana o szczegóły odmówiła ich podania na chwilę obecną ze względu na dobro postepowania. Zaprzeczyła jednak, by były to porachunki pseudokibiców.

Prokuratura jeszcze w niedzielę skieruje do sądu wnioski o aresztowanie wszystkich pięciu podejrzanych na trzy miesiące. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.

Czynności z 17-letnimi uczestnikami bójki przebywającymi w szpitalach na razie nie są wykonywane.

Orzeczono ośrodek wychowawczy

Prok. Kaczorowska poinformowała również, że w niedzielę wydział dla nieletnich Sądu Rejonowego w Przeworsku oraz rodzinny Sądu Rejonowego w Jarosławiu zdecydowały o umieszczeniu czterech nieletnich uczestników bójki w ośrodku wychowawczym.

Ponadto zatrzymanych zostało jeszcze dwóch uczestników bójki (jeden dorosły i jeden, który będzie odpowiadał jak dorosły), z którymi obecnie wykonywane są czynności.

O sprawie pisaliśmy tu:

10 osób zatrzymanych po ataku na nastolatków. Wiemy więcej!

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Dimtrij Miedwiediew

Miedwiediew dostał fuchę w oświacie. Nie weźmie grosza

Niemieckie państwo opiekuńcze nad przepaścią. Na to idą pieniądze

Strzelanina na Dolnym Śląsku. Nie żyje jedna osoba

Koniec kosmicznej misji... w wodach Pacyfiku

Izrael odmawia rozmów na temat rozejmu z terrorystami

Trump wskazał 99 procent sukcesu w tej wojnie. To najważniejsze

Trump wykonał niespodziewany ruch w stronę Węgrów

"Gwałt jest seksem" – szokujące zeznania imigranta w sądzie

W Waszyngtonie ma stanąć nowy Łuk Triumfalny. Biały Dom pokazał projekt

Kaczyński: wzywam wszystkich, żeby mówili prawdę o zamachu smoleńskim

Prof. Piotrowski: TK ma nie działać tak, jak politycy oczekują

SPRAWDŹ TO!

To już 13 lat. Telewizja Republika zaczynała w kawiarni i... fordzie Transicie

Rosyjskie służby weszły do „Nowej Gaziety”. Wielogodzinna rewizja i przesłuchania

Czy związek małżeński zmniejsza ryzyko zachorowania na raka?

W Libanie giną dzieci. Dramatyczne dane UNICEF-u

Najnowsze

Dimtrij Miedwiediew

Miedwiediew dostał fuchę w oświacie. Nie weźmie grosza

Hezbollah

Izrael odmawia rozmów na temat rozejmu z terrorystami

rakieta wystrzelona z silosu

Trump wskazał 99 procent sukcesu w tej wojnie. To najważniejsze

Donald Trump

Trump wykonał niespodziewany ruch w stronę Węgrów

uważa, że gwałt to seks

"Gwałt jest seksem" – szokujące zeznania imigranta w sądzie

Niemieckie państwo opiekuńcze nad przepaścią. Na to idą pieniądze

policja

Strzelanina na Dolnym Śląsku. Nie żyje jedna osoba

wodowanie kapsuły w Pacyfiku

Koniec kosmicznej misji... w wodach Pacyfiku