Przejdź do treści
Republika Dziś o 17:30 gościem programu Ewy Bugały "Wszystko Jasne” będzie europoseł Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości
Republika Gościem programu „Dzisiaj” o godz. 20:20 na antenie Republiki będzie wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski
Republika Gośćmi programu „W Punkt” Katarzyny Gójskiej o godz. 20:50 na antenie Republiki będzie poseł PiS Jan Kanthak i poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek
15:45 USA: sekretarz skarbu Bessent stwierdził, że potrzebna jest rewizja całego systemu Rezerwy Federalnej
15:38 Syria: kilkuset beduińskich cywilów ewakuowanych w poniedziałek z druzyjskiej Suwejdy
14:45 Ukraina: minister obrony Szmyhal stwierdził, że państwo potrzebuje 6 mld dolarów na zakupy obronne
14:29 USA: specjalny wysłannik Trumpa popiera nowe władze Syrii i krytykuje izraelską interwencję w Suwejdzie
14:28 Dolnośląskie: W poniedziałek po południu w miejscowości Strąkowa doszło do wypadku awionetki. Dwie osoby: kobieta i mężczyzna, które były na pokładzie zostały ranne. Mężczyznę przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
14:20 Policjanci z Gdyni zatrzymali 32-letnią kobietę i jej o dwa lata starszego partnera, którzy są podejrzani o znęcanie się nad 5-letnim synem kobiety. Wobec dziecka stosowano przemoc fizyczną i psychiczną. Sąd zdecydował o areszcie dla matki i mężczyzny
13:52 Zachodniopomorskie: droga ekspresowa S3 z Gorzowa Wlkp. do Szczecina, przed węzłem Pyrzyce, jest nieprzejezdna z powodu kolizji trzech samochodów. GDDKiA poinformowała, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 15
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Żałoba w Bytomiu po eksplozji w kamienicy

Źródło: Zrzut ekranu z serwisu youtube.com/Bytomski.pl

W Bytomiu trwa żałoba, ogłoszona przez prezydenta miasta w związku z tragicznym w skutkach wybuchem gazu w jednej z kamienic. W wyniku eksplozji zginęły trzy osoby: kobieta i jej dwie kilkuletnie córki. Cztery osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie.

 

- Prezydent Bytomia ogłasza żałobę i odwołuje dziś i jutro wszystkie imprezy miejskie. Prosimy o uszanowanie żałoby. Na miejscu tragedii nadal trwa akcja ratownicza - napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytomia.

Dla rodziny ofiar i rodzin osób poszkodowanych zorganizowano pomoc psychologiczną. Dla wszystkich tych, którzy nie mogli wrócić do swoich mieszkań zostały zapewnione miejsca noclegowe. Część ewakuowanych mieszkańców kamienicy zdecydowała się spędzić noc w hostelu, a część - u swoich rodzin. Mieszkańcy sąsiednich budynków mogli wrócić na noc do swoich mieszkań.

Lokatorzy kamienicy, w której wczoraj wybuchł gaz, mają dziś około 10.00 otrzymać informację o stanie budynku. Poznają też harmonogram prac naprawczych. 

Trójka rannych, którzy ucierpieli w eksplozji, znajduje się w dwóch szpitalach w Bytomiu. Czwarta poszkodowana osoba - kobieta, która przechodziła obok kamienicy, kiedy doszło w niej do wybuchu - została przewieziona do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. .

- W tych okolicznościach, w których jesteśmy nie można więcej powiedzieć niż przekazać ogromne wyrazy współczucia – powiedział premier na miejscu zdarzenia.

Szef rządu poinformował, że sprawdzana jest pod względem bezpieczeństwa zarówno kamienica, jak i budynki do niej przylegające przez inspektorów budowlanych.

- Wszystkim potrzebującym zostaną zapewnione odpowiednie warunki do ewakuacji – zapewnił premier.

 

Czytaj także:

Szef rządu przerwał udział w konwencji i udał się na miejsce tragedii w Bytomiu

Nowe informacje ws. wybuchu kamienicy w Bytomiu. "Trzy osoby poniosły śmierć, cztery są poszkodowane"

 

IAR

Wiadomości

Ranking WTA: Stabilna czołówka, rekordowy awans Klimovicovej

Manowska pisze do Hołowni ws. listu Bodnara: nie było żadnych nieprawidłowości

Weekend protestów przeciw polityce migracyjnej rządu Tuska

Wstajemy z Gminą Czorsztyn i Myślenicami – wakacyjne spotkania z kulturą, historią i lokalną energią

Ruchniewicz pod okiem śledczych. "Nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków"

Błaszczak punktuje rząd Tuska: z taką władzą jak teraz, chaos będzie się tylko pogłębiał [WIDEO]

To było do przewidzenia. Wałęsa nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Karola Nawrockiego

Sondaże pikują, wyborcy nie kryją rozczarowania. Dziś narada liderów koalicji 13 grudnia przed ogłoszeniem rekonstrukcji

Morawiecki upomina Merza: Polacy w demokratycznych wyborach decydują, kto i jak ich reprezentuje

Lech walczy o Ligę Mistrzów. Czy przełamie wieloletnią niemoc polskich klubów?

Kowalski: trzeba utrącić kręgosłup antypaństwowej narracji

Ruchniewicz ucieka od odpowiedzialności za manipulacje ws. zbrodniarza Maksymiliana Schnepfa

Rzecznik Instytutu Pileckiego tłumaczy się ze skandalicznego wpisu o Maksymilianie Sznepfie. Przeprasza, ale za... "uproszczenie"

Katastrofa przed wakacjami Rozenek i Majdana! Wyrzuceni z samolotu, zgubiona walizka, awantura na lotnisku

Modernizacja Camp Nou opóźniona. Barcelona znów zagra na Montjuic?

Najnowsze

Ranking WTA: Stabilna czołówka, rekordowy awans Klimovicovej

Ruchniewicz pod okiem śledczych. "Nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków"

Błaszczak punktuje rząd Tuska: z taką władzą jak teraz, chaos będzie się tylko pogłębiał [WIDEO]

To było do przewidzenia. Wałęsa nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Karola Nawrockiego

Sondaże pikują, wyborcy nie kryją rozczarowania. Dziś narada liderów koalicji 13 grudnia przed ogłoszeniem rekonstrukcji

Manowska pisze do Hołowni ws. listu Bodnara: nie było żadnych nieprawidłowości

Weekend protestów przeciw polityce migracyjnej rządu Tuska

Wstajemy z Gminą Czorsztyn i Myślenicami – wakacyjne spotkania z kulturą, historią i lokalną energią