Przejdź do treści
11:42 PILNE: Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych Tomasza Siemoniaka był członkiem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO), należał także do komunistycznego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZSMP)
11:38 W listopadzie odnotowano największy od roku jednorazowy spadek liczby ogłoszeń o pracę - wynika z wtorkowego Barometru Ofert Pracy. Jak dodano, liczba ofert wzrosła w trzech województwach, ale skala tych wzrostów „była znikoma”
10:40 Kolejny atak na Zbigniewa Ziobrę. Paszport polityka prawicy został unieważniony decyzją wojewody mazowieckiego na wniosek Prokuratury Krajowej
10:20 W 2024 r. wzrosła zarówno liczba wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy św. (29,6 proc.), jak i przystępujących do Komunii św. (14,6 proc.) – wynika z Rocznika Statystycznego Kościoła Katolickiego w Polsce
9:35 PILNE: ABW zatrzymała studenta KUL podejrzewanego o przygotowywanie masowego zamachu na jednym z jarmarków świątecznych. Celem przestępstwa było zastraszenie wielu osób, a także wsparcie Państwa Islamskiego
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zacznie się jutro! Zobacz co nas czeka!

Źródło: pexels.com

W niedziele w całym kraju pochmurnie, a na niektórych obszarach pojawią się burze, w poniedziałek poprawa pogody, a wraz z nią kolejne burze - poinformowała PAP synoptyczka IMGW Grażyna Dąbrowska. Dodała, że najbliższe noce na południowym wschodzie będą tzw. nocami tropikalnymi.

"Dzisiejszego popołudnia w całym kraju będzie przybywać nam chmur, szczególnie w godzinach popołudniowych, chociaż teraz już miejscami też chmur jest sporo" - przekazała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę będą występowały przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie i południowym wschodzie wystąpią burze. Synoptyczka powiedziała PAP, że na północnym zachodzie instytut spodziewa się ok. 20 mm opadów jak i porywów wiatru do 80 km/h. Wystosowano ostrzeżenia I stopnia. "Burze, które są prognozowane na południowy wschód, pewnie lada moment się pojawią i wygląda na to, że będą związane ze sprawą frontu" - dodała. Oznacza to, że zjawiska im towarzyszące będą intensywniejsze, tutaj IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia oraz prognozuje opady od 40 do 50 mm i porywy wiatru do ok. 90 km/h, może również spaść grad.

Najcieplej w niedziele na południowym wschodzie do 31 stopni C, Dąbrowska wyjaśniła, że na tym terenie "pozostaje powietrze zwrotnikowe". Na pozostałym obszarze temperatura ok. 24-26 stopni. Najchłodniej będzie nad morzem, tam od 20 do 23 st. C. Poza burzami silniejsze porywy wiatru spodziewane są na Pomorzu i Warmii, do 80 km/h.

Przez pierwszą część najbliższej nocy na południowym wschodzie pozostaną z nami burze, choć z upływem czasu powinny słabnąć, instytut prognozuje opady deszczu ok. 15-20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Na pozostałym obszarze kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu. "Tam, gdzie te opady ustaną, może pojawić się lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do około 300 m" - powiedziała synoptyczka.

Południowy wschód Polski dotknie tzw. noc tropikalna, temperatura wyniesie ok. 20 st. C. "Natomiast im bardziej będziemy się przemieszczać w kierunku zachodnim, tym temperatury niższe" - dodała Dąbrowska. Najniższa temperatura prognozowana tej nocy to 13-14 st. C na całym północnym zachodzie kraju. Wiatr poza burzami z kierunków wschodnich, słaby.

"W poniedziałek będziemy mieć poprawę pogody" - poinformowała. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze na południu kraju, pomorzu wschodnim i Warmii. W burzach na południowym wschodzie instytut prognozuje opady od 15 do 40 mm. "Ta największa suma 40 mm jest prognozowana na Bieszczady" - przekazała. Na północy opady mniejsze, tam do 10 mm. Wiatr podczas burz w porywach do 80-85 km/h.

Reszta kraju będzie pogodna, zachmurzenie małe i umiarkowane. Upał pozostanie na południowym wschodzie, tam termometry wskażą 31 st. C, a na pozostałym obszarze ok. 28 st. C. Nad samym morzem chłodniej, tutaj od 19 do 24 st. C. Wiatr zmienny, poza burzami na ogół słaby, w strefie nadmorskiej umiarkowany.

Noc z poniedziałku na wtorek powinna być pogodna i ciepła. Ponownie południowy wschód odczuje noc tropikalną - tam temperatura ok. 21 st. C, na północnym zachodzie i rejonach podgórskich około 16-17 stopni. Nad ranem mogą pojawić się słabe opady deszczu już na północnym zachodzie. "Będzie to zapowiedzią wchodzenia strefy frontu i przechodzenia we wtorek znowu intensywnych opadów deszczu związanych z burzami przez obszar naszego kraju - poinformowała Dąbrowska.

Portal TV Republika/ PAP

Wiadomości

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej! Miasto pokazuje koncepcję i szykuje przetarg

Wewnętrzne tarcia w PiS. Zyska: to nie powinno wyjść do mediów

SZOKUJĄCA informacja! Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych należał do ORMO

Historyczna zmiana: Połowa pierwszoklasistów nie mówi po niemiecku

Odebrali Ziobrze paszport. Jaki będzie kolejny etap ataku na polityka?

Atak na szefa BBN. Morawiecki: To nie może zostać bez odpowiedzi

Joanna Kurska ostro o Paulinie Smaszcz: „Jest to żałosna kobieta”

ATP reaguje na ekstremalne upały. Zmiany w od nowego sezonu!

Motyka uderza w Brauna i jego środowisko: to OSZOŁOMY!

Akcja ABW. Student miał planować zamach terrorystyczny

Sondaż: 48,6 proc. osób przeciw wprowadzeniu opłat w ochronie zdrowia

Pogrzeb Agnieszki Maciąg. Wzruszające pożegnanie modelki i pisarki

Zabójstwo 11-letniej dziewczynki w Jeleniej Górze, zatrzymano nieletnią. "Obrażenia zadane ostrym narzędziem"

"Bezsensowny akt przemocy". Telegram Leona XIV po zamachu w Sydney, papież pisze o nawróceniu

44. rocznica pacyfikacji w kopalni "Wujek". W obchodach weźmie udział prezydent Karol Nawrocki

Najnowsze

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej! Miasto pokazuje koncepcję i szykuje przetarg

Odebrali Ziobrze paszport. Jaki będzie kolejny etap ataku na polityka?

Atak na szefa BBN. Morawiecki: To nie może zostać bez odpowiedzi

Joanna Kurska ostro o Paulinie Smaszcz: „Jest to żałosna kobieta”

ATP reaguje na ekstremalne upały. Zmiany w od nowego sezonu!

Wewnętrzne tarcia w PiS. Zyska: to nie powinno wyjść do mediów

SZOKUJĄCA informacja! Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych należał do ORMO

klasa w austriackiej szkole

Historyczna zmiana: Połowa pierwszoklasistów nie mówi po niemiecku