Zabili bezdomnego - jutro rusza ich proces!
„W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Kaliszu rusza proces dwóch 19-latków, którzy mieli dopuścić się zabójstwa bezdomnego mężczyzny” – poinformowała w rzecznik prasowy sędzia Edyta Janiszewska.
Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 października ub. roku na terenie jednego z pustostanów w miejscowości Zacharzew k. Ostrowa Wlkp. Policję zawiadomiono, że w budynku znajdują się zwłoki mężczyzny. Ustalono, że to 60-letni bezdomny mężczyzna. Przeprowadzona sekcja sądowo–lekarska w celu ustalenia przyczyny zgonu wykazała, że mężczyzna został zamordowany.
W sprawie zatrzymano dwóch wówczas 18-latków z Ostrowa Wlkp., którzy przyznali się do zbrodni. Nie potrafili jednak podać powodu swojego działania. Nastolatkowie wyjaśnili, że tego dnia pili piwo, przemieszczali się po różnych dzielnicach miasta na rowerach i nagrywali filmiki, które planowali umieścić w internecie. Później postanowili udać się do pustostanu; wiedzieli, że przebywa tam bezdomny.
Z aktu oskarżenia wynika, że mężczyźni bili bezdomnego przez 40 minut, co skutkowało powstaniem obrażeń ciała, które doprowadziły do jego śmierci. Podejrzanym grozi od 8 do 25 lat więzienia. Od momentu zatrzymania przebywają w areszcie.
Polecamy Konferencja o Republice
Wiadomości
Najnowsze
"Z premedytacją wypchnęła połowę klubu". Hennig-Kloska znów uderza w Pełczyńską-Nałęcz
Tomasz Sakiewicz ostro o sprawach Nisztora i Duklanowskiego. Uderza w podstawy państwa Tuska
Nisztor oburzony działaniem państwa po groźbach śmierci: bezkarność jest ukazana jaskrawo