Przejdź do treści
19:30 Papież Leon XIV wysłał na Ukrainę trzy tiry z pomocą humanitarną dla ludności. Dary, jak wyjaśnił w sobotę portal Vatican News, dotarły przed Niedzielą Świętej Rodziny. W ciężarówkach zawieziono między innymi 100 tys. porcji pożywnej zupy
19:07 Dziś o 20.20 gośćmi Edyty Lewandowskiej w Republice będą: Mariusz Gosek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Łukasz Osmalak z Polski 2050
18:50 Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 odnotowano w sobotę na Morzu Wschodniochińskim, w bezpośrednim sąsiedztwie północno-wschodnich wybrzeży Tajwanu – poinformowały służby sejsmiczne wyspy. Nie odnotowano ofiar wśród ludzi ani poważniejszych zniszczeń
17:55 Nie ma Polski bez Wielkopolski i nie ma Wielkopolski bez Polski - podkreślił prezydent Karol Nawrocki, który w sobotę w Poznaniu bierze udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wie
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Za nami "największe ćwiczenia sztabowe od wielu lat". Szef MON podsumowuje manewry Zima-17

Źródło: FLICKR/Atlantic Council/CC BY-NC-ND 2.0

– Ćwiczenia pokazały skuteczność naszych planów, ich dobre przygotowanie i skuteczność działań, jakie zostały podjęte i które mają nas bronić przed ewentualnym zagrożeniem – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystego apelu na zakończenie ćwiczenia dowódczo-sztabowego pod kryptonimem „Zima-17” w Akademii Sztuki Wojennej.

Dziś zakończyły się ćwiczenie dowódczo-sztabowe „Zima-17”. W ciągu ostatniego tygodnia poddano weryfikacji wstępne założenia nowego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, który został wypracowany w ramach Strategicznego Przeglądu Obronnego (SPO).

– To były największe ćwiczenia sztabowe, jakie od wielu lat zostały przeprowadzone, największe i pierwsze z takim zadaniem. Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie nowego systemu kierowania i dowodzenia armią. Celem było także sprawdzenie potencjału i możliwości polskiej armii we współdziałaniu z sojusznikami wobec nowych zagrożeń, przed jakimi stanęła polska armia, przed jakimi stanęła nasza ojczyzna – podsumował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W manewrach „Zima-17” uczestniczyło ponad 1700 żołnierzy z kluczowych instytucji i dowództw Sił Zbrojnych RP. Według Antoniego Macierewicza, głównym celem ćwiczenia było sprawdzenie skuteczności przyjętych rozwiązań nowego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP oraz zidentyfikowanie obszarów wymagających jego optymalizacji.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy brali udział w tych ćwiczeniach, po to, aby sprawdzić całość struktury bezpieczeństwa państwa. Współdziałanie było niesłychanie istotne dla realizmu i skuteczności tych ćwiczeń. Ale przede wszystkim, chcę skierować wyrazy podziękowania dla pana ministra Szatkowskiego, który zaplanował te ćwiczenia, którego inicjatywa sprawiła, że je podjęliśmy i który z determinacją doprowadził do ich przeprowadzenia. (…) Dzięki tej inicjatywie plany, które zostały sformułowane, będą po raz pierwszy praktycznie skonfrontowane. Wszystkim żołnierzom, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu serdecznie dziękuję – zakończył minister Macierewicz.

Niezależna.pl

Wiadomości

„Stranger Things” miało zachwycić przed finałem. Zamiast tego wywołało burzę

Nowy rok, nowe podatki. Jakie zmiany dla naszych portfeli planuje Unia Europejska?

Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie zostały zamknięte

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Partia Razem będzie walczyć o wyborców w stolicach dawnych województw

Kompromitacja służb Tuska wobec rosyjskich prowokacji!

Mężczyzna pędził 252 km/h na obwodnicy Strzegowa. „Spieszyłem się na samolot”

Hity w sieci. Jaja z benzyną Tuska. Ziemkiewicz broni Rymanowskiego. Kompromitacja Kierwińskiego

Spotkanie górnicy-Motyka jednak w poniedziałek. Presja ma sens

Nagonka rządzących na Fundusz Sprawiedliwości uderza w ofiary przestępstw

Rosyjska prowokacja na granicy polsko-białoruskiej

Na froncie zginął dowódca Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego

Nawrocki z największymi świątecznymi przyrostami w social mediach

Najnowsze

„Stranger Things” miało zachwycić przed finałem. Zamiast tego wywołało burzę

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Partia Razem będzie walczyć o wyborców w stolicach dawnych województw

Kompromitacja służb Tuska wobec rosyjskich prowokacji!

Nowy rok, nowe podatki. Jakie zmiany dla naszych portfeli planuje Unia Europejska?

Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie zostały zamknięte

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"