Wynegocjowano czasowe porozumienie transportowe między Polską i Rosją
Przedstawiciele polskiego i rosyjskiego rządu zawarli dzisiaj w Moskwie tymczasowe porozumienie, które pozwala na zwiększenie liczby przewozów transportowych polskich przewoźników. Porozumienie ma obowiązywać do 15 kwietnia.
Dzisiejsze konsultacje pomiędzy przedstawicielami polskiego i rosyjskiego rządu przewidują po 20 tysięcy zezwoleń na samochodowe przewozy transportowe dla obu stron.
W ciągu kolejnych miesięcy (umowa obowiązuje do 15 kwietnia) wynegocjowane mają zostać ostateczne porozumienia.
Dwa tygodnie temu wygasło zezwolenie na wwożenie towarów tranzytem przez terytorium Rosji dla polskich przewoźników. W tym tygodniu wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit uczestniczył w rozmowach ze stroną rosyjską ws. przedłużenia zezwolenia, rozmowy w tej sprawie trwają. CZYTAJ WIĘCEJ...
Najnowsze
Bogucki ostro do Giertycha: ma pan galopujące rojenia
Ks. Koprianiuk: blisko 120 tys. młodych weźmie udział w wydarzeniach ewangelizacyjnych
Warchoł: jeśli wszystko było w porządku, to dlaczego Kacprzyk zwrócił już pół miliona złotych?
SPRAWDŹ TO!