Wyłudzenia zwrotu VAT. CBA zatrzymało podejrzanych
W minionych dniach dokonało się kolejne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie są podejrzani o nierzetelne wystawianie faktur VAT. W tej sprawie zatrzymano 5 osób, a w cały śledztwie jest już ponad 40 podejrzanych.
Rzeszowscy funkcjonariusze Delegatury CBA dokonali realizacji kolejnych czynności związanych ze śledztwem, które dotyczy grupy wyłudzającej VAT. Mężczyźni mieli wystawiać nieprawdziwe poświadczenia dokumentów TAX-FREE. Narazili tym samym Skarb Państwa.
CBA zatrzymało na Wielkopolsce i Dolnym Śląsku pięć osób powiązanych z tą grupą. Jak wynika z ustaleń śledczych, zatrzymani mieli dokonywać rzekomych dostaw sprzętu elektronicznego do podmiotów, by następnie wyłudzić podatek VAT. Szacowane straty wynoszą ponad dwa miliony złotych.
Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie. Wobec wszystkich zatrzymanych, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.
Dokonane zatrzymanie to kolejny z etapów wielowątkowego już śledztwa. W jego trakcie zarzuty usłyszeli m.in. właściciele przedsiębiorstw wystawiający „puste faktury” oraz były Naczelnik Urzędu Skarbowego Grzegorz P. Naczelnik miał działać na szkodę Skarbu Państwa i chronić przestępców podatkowych.
Najnowsze
Prezydent Ukrainy ogłasza decyzje ws. Polski. Chodzi m.in. o Wołyń i ekshumacje
Niemcy chcą dostarczać broń polskiej armii. Dworczyk: MON powinien pamiętać o interesie Polski i naszego przemysłu
Koniec rodzinnej batalii o Polsat. Zapadł ostateczny wyrok w sprawie majątku Solorza