Przejdź do treści
18:29 Sport: Iga Świątek wygrała z amerykańską tenisistką Danielle Collins 6:2, 6:3 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu
17:43 Śląskie: Woda w Bestwinie nadal nie nadaje się do spożycia
16:47 Mazowieckie: Prokuratura poinformowała o rozpoczęciu oględzin budynku po pożarze w Ząbkach
16:13 Gdańsk: Zakończyły się działania służb związane z uszkodzonym gazociągiem na Westerplatte
15:45 UE: Grupa europosłów apeluje o czasowe zawieszenia wjazdu obywateli z wybranych państw trzecich
14:51 Policja po pożarze w Ząbkach: mieszkańcy dolnych kondygnacji będą mogli wejść do swoich mieszkań
14:38 Zachodniopomorskie: Wypadek na DK26 w rejonie Chojny. Droga zablokowana
14:19 Egipt anulował umowę z Rosją na dostawę myśliwców Su-35 z powodu przestarzałego radaru, podatnego na ataki elektronicznego zestawu bojowego i nieefektywnych silników, w które wyposażono samoloty
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Wykorzystano pojazd opancerzony i śmigłowce przy likwidacji fabryki narkotyków!

Źródło: canva.com

Jak wynika z przekazanych informacji, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w pow. słupskim laboratorium klefedronu. Przejęto ponad 3,8 tony gotowego narkotyku. Podczas działań wykorzystano policyjny pojazd opancerzony oraz śmigłowce Black Hawk i Bell.

Jak przekazał, Podkom. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP z przejętych substancji można by uzyskać kilka milionów porcji dilerskich, a wartość czarnorynkowa przejętych narkotyków to ponad 61 mln zł.

Śledczy ustalili, że na terenie hali przemysłowej mogą być produkowane narkotyki. "Szczegółowo zaplanowali działania i przy wykorzystaniu pojazdu opancerzonego, a także śmigłowców Black Hawk i Bell, weszli na obiekt zatrzymując 3 kompletnie zaskoczonych mężczyzn. W trakcie realizacji funkcjonariusze byli wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ochronny, w tym kombinezony zabezpieczenia chemicznego, które pozwalają wykonywać zadania w obecności niebezpiecznych substancji chemicznych" - zaznaczył podkom. Żukiewicz.

Po wejściu do budynku znaleźli ogromne laboratorium wraz kompletną linią do wytwarzania narkotyków syntetycznych. Na miejscu funkcjonariusze przejęli klefedron, czyli 4-CMC, o wadze ponad 3,8 tony w różnej formie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 20 ton różnych substancji chemicznych, z których można by wyprodukować kolejną ogromną ilość narkotyków. "Wszystkie przejęte chemikalia będą poddane szczegółowym badaniom przez biegłych" - przekazał policjant.

Zatrzymanych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej bezpośrednio zajmowali się procesem wytwarzania narkotyków, doprowadzono do prokuratury.

"Śląski pion PZ Prokuratury Krajowej przedstawił zatrzymanym trzem mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych" - poinformowała Prokuratura Krajowa. Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą nawet do 20 lat więzienia.

PK zaznaczyła, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym surową karę prokurator skierował wobec wszystkich trzech podejrzanych wnioski o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w całości podzielił argumentację prokuratora i zastosował trzymiesięczny areszt dla trzech zatrzymanych.

W akcji brali udział policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową, przy wsparciu funkcjonariuszy z Centralnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji "BOA" oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska, a także pilotów z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji. Wsparcia udzielili również eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Gdyni

portal tvrepublika.pl, PAP

Wiadomości

Lisiecki: Donald Tusk jest okłamywany przez swoje środowisko!

PILNE: Wydano zakaz korzystania z odcinka rzeki Kłodnicy

SPRAWDŹ TO!

Ząbki: Gorąco przed spalonym budynkiem. Mieszkańcy nie mogą dostać się do mieszkań

Gajcy: Tusk traktuje Ruch Obrony Granic jako atak na jego osobę!

Brudziński: Państwo Tuska abdykowało. Obywatele muszą bronić Polskich granic

Jaka przyszłość czeka Tuska? Ten sondaż mówi jasno: DYMISJA!

Trzy medale Polek w Caorle w kategorii U20

TRZEBA ZOBACZYĆ!

HIT! Obrońcy granic używają dronów. Policja informuje o... ograniczeniach!

Mazurek i Rokita ostro o Tusku. Stanowski zgasił Lisa. Odlot Wcisło i Sikorskiego

David Beckham napisał do żony poruszające słowa. Wszystko z okazji ich 26 rocznicy ślubu.

Kair anulował umowę z Rosją na Su-35. Co było powodem?

HIT DNIA

Lis wciąż bije w Hołownię. Tylko wczoraj opublikował kilkadziesiąt wpisów!

Mrowińska: Wielu polityków Koalicji jest rozczarowanych, widząc katastrofę naszego państwa.

Prezes Fundacji Małych Stópek odznaczony przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi. "Odznaczenie, odznaczeniem, ale pamiętajcie, że potrzebujemy pieluch"

PILNE: Uszkodzeniu uległ gazociąg na terminalu promowym w Gdańsku

Najnowsze

Lisiecki: Donald Tusk jest okłamywany przez swoje środowisko!

Brudziński: Państwo Tuska abdykowało. Obywatele muszą bronić Polskich granic

Jaka przyszłość czeka Tuska? Ten sondaż mówi jasno: DYMISJA!

Trzy medale Polek w Caorle w kategorii U20

TRZEBA ZOBACZYĆ!

HIT! Obrońcy granic używają dronów. Policja informuje o... ograniczeniach!

PILNE: Wydano zakaz korzystania z odcinka rzeki Kłodnicy

SPRAWDŹ TO!

Ząbki: Gorąco przed spalonym budynkiem. Mieszkańcy nie mogą dostać się do mieszkań

Gajcy: Tusk traktuje Ruch Obrony Granic jako atak na jego osobę!