Przejdź do treści

Wulgarnie obrażała obrońców naszych granic - wyzywała ich od morderców, a policjantki od ku...w. Trzaskowski uznał ją za „ikonę protestów ulicznych” i nominował do tytułu Warszawianki roku!

Źródło: Twitter/mswierczynski

Rok 2021 był początkiem potężnego, zmasowanego ataku nielegalnych migrantów (nazywanych przez Tuska "biednymi ludźmi szukającymi swojego miejsca na ziemi") na naszą granicę z Białorusią. Nie było jeszcze wówczas zapory i obrońcy naszych rubieży stawali dosłownie oko w oko z bandycką tłuszczą, którą chcieli zalać Polskę Łukaszenka z Putinem. Atakowi z zewnątrz towarzyszyła bezprzykładna antypaństwowa akcja propagandowa ówczesnej opozycji, popierających ją celebrytów i "autorytetów moralnych". W gronie tych ostatnich znalazła się \'Babcia Kasia", posługująca się słownikiem raczej mało przystającym do tego szlachetnego miana.

Skandaliczne wyskoki, rynsztokowy język, a nawet fizyczne ataki na polskie służby mundurowe aktywistki Katarzyny Augustynek nie przeszkodziły w nominowaniu jej w 2021 roku do tytułu Warszawianki Roku. Prezydent Rafał Trzaskowski uznał ją za "ikonę protestów ulicznych" i zaliczył do grona "zaangażowanych, mądrych, empatycznych i działających na rzecz kobiet, praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego". "Babcia Kasia" , określająca policjantki, jako k...y stała się dla Trzaskowskiego - "naszym autorytetem i naszą dumą". Obok niej w tym gronie znalazła się także m. in., Marta Lempart, "liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet". Można powiedzieć, że obie nominowane panie znalazły wspólny język z Trzaskowskim i wspólną platformę porozumienia.

Na zgłoszone przez warszawski ratusz kandydatury można było głosować do 22 października 2021 roku. Wcześniej, we wrześniu, podczas obchodów święta Wojsk Obrony Terytorialnej "Babcia Kasia" zakłóciła uroczystość oskarżając polskich żołnierzy o... morderstwa. Sprawę skomentował m.in. płk Marek Pietrzak, ówczesny rzecznik prasowy oraz szef oddziału komunikacji strategicznej w dowództwie WOT. "Usłyszeć słowo »mordercy« w dniu naszego święta, bezcenne" - napisał. "Zwłaszcza w kontekście działań, jakie realizujemy od 5 lat" - dodał.

"To nie pierwsze takie wyczyny kobiety. Tzw. Babcia Kasia domagała się wpuszczenia do Polski nielegalnych imigrantów przywiezionych przez białoruski reżim. Innym razem szarpała się z żołnierzami przed Pomnikiem Smoleńskim i wymachiwała szalikiem z napisem "Kuta***". Tego typu aktywności w wykonaniu nominowanej do nagrody było bardzo dużo", informował w 2021 roku portal tvp.info

Także kolejne lata upłynęły "Babci Kasi" na podobnych akcjach.

Fakt, Portal TV Republika, tvp.info, Twitter

Wiadomości

Chadecja wciąż na prowadzeniu, ale konkurencja zyskuje poparcie

Mieszkańcy przeciwko „osiedlu kontenerowemu”. Boją się napływu migrantów

Abp Wojda: Europie dzisiaj bardziej zależy na zielonym ładzie natury, niż na ładzie Ducha Świętego

Mieszkańcy protestują przeciwko planom likwidacji przedszkola

„Gazeta Polska” wyprzedziła „Sieci” i „Do Rzeczy”

Trump chce, by Musk działał "bardziej agresywnie"

Nawrocki: „Nie wyślę wojska na Ukrainę, ale polscy przedsiębiorcy powinni ją odbudować”

Sygnał Czytelnika: mamy kolejny efekt czarodziejskiej różdżki minister Leszczyny

Eurokraci policzyli, ilu potrzeba żołnierzy, by zastąpić armię USA i obronić się przed Rosją

HIT DNIA

Przez lata ataki, nagle współpraca? Tusk rozbawił internautów!

Hity w sieci | Scholz zgasił Tuska. Cejrowski ostro o Rafale

Atak na turystę w Berlinie. Sprawcą... Syryjczyk

Konferencja CPAC - dzień trzeci. Oglądaj wydarzenie NA ŻYWO

Dolny Śląsk występuje przeciwko ideologizacji polskiej szkoły i wzywa do dymisji Nowackiej

Trzaskowski ukrywa przed Polakami prawdziwe poglądy | Przyjaciele Republiki

Najnowsze

Chadecja wciąż na prowadzeniu, ale konkurencja zyskuje poparcie

„Gazeta Polska” wyprzedziła „Sieci” i „Do Rzeczy”

Trump chce, by Musk działał "bardziej agresywnie"

Nawrocki: „Nie wyślę wojska na Ukrainę, ale polscy przedsiębiorcy powinni ją odbudować”

Sygnał Czytelnika: mamy kolejny efekt czarodziejskiej różdżki minister Leszczyny

Mieszkańcy przeciwko „osiedlu kontenerowemu”. Boją się napływu migrantów

Abp Wojda: Europie dzisiaj bardziej zależy na zielonym ładzie natury, niż na ładzie Ducha Świętego

Mieszkańcy protestują przeciwko planom likwidacji przedszkola