Przejdź do treści
13:07 Sanepid: sześć kąpielisk nad Zatoką Gdańską w powiecie nowodworskim, od Mikoszewa do Kątów Rybackich, jest w sobotę zamkniętych z powodu wykrycia pozostałości smolistych – mazutu w badanych próbkach wody
11:16 Tarnów: policjanci szukają mężczyzny, który w piątek wieczorem ranił najprawdopodobniej nożem 17-latka na ul. Katedralnej w centrum miasta. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
10:57 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: Rosja użyła w nocnych atakach 26 pocisków manewrujących i 597 dronów. Doszło do największego od początku wojny ataku dronów na Lwów
09:49 Sondaż SW Research dla "Rzeczpospolitej": prawie trzy czwarte Polaków deklaruje, że wzięłoby udział w referendum dotyczącym nielegalnej migracji
08:38 Po południu na Polach Grunwaldzkich odbędzie się inscenizacja bitwy wojsk polsko-litewskich z Zakonem Krzyżackim z 1410 roku. W plenerowym widowisku historycznym wystąpi 1,2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Wszołek: Fałszywi sprzymierzeńcy rewolucjonistów

Źródło: pixnio.com

Donald Tusk całym sercem wspiera radykalnie protestujących aktywistów proaborcyjnych. Marek Borowski uważa, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. nieodwracalnych wad płodu jest dowodem na atak „hordy barbarzyńców”. Można się zgadzać z tym orzeczeniem lub nie, szanować kompromis aborcyjny albo ubolewać nad stopniem rozemocjonowania, a często i chamstwa manifestujących tłumów. Prawdą jest jednak, że politycy liberalnej opozycji próbują podpiąć się pod nie swoją imprezę, licząc na wywołanie wrzenia. A co kiedyś mówili o kompromisie aborcyjnym?

 

Jaskrawym przykładem w tym sporze jest Donald Tusk. Były premier wspiera Strajk Kobiet, twierdzi w rozmowie z córką Katarzyną, że to „ich protest”. Ostrzega przed rzekomymi „szaleńcami”, którzy niszczą wszystko na swojej drodze. Ktoś mógłby niechybnie pomyśleć, że szef Europejskiej Partii Ludowej to zwolennik liberalizacji przepisów aborcyjnych. Nic bardziej mylnego. Mało tego, gdy kierował gabinetem PO-PSL, nie wykluczał… zaostrzenia prawa.

- Dziś obowiązuje zbyt ogólne sformułowanie „ciężkie uszkodzenie płodu”. W związku z tym polegamy na stuprocentowym zaufaniu do lekarzy. Uważam, że skoro tak wielu ludzi w Polsce nie ma tego pełnego zaufania i ma obawy, że ta formuła jest zbyt ogólna i skłania do nadużyć, to należy może bardziej precyzyjnie nazwać, jaki typ uszkodzenia płodu skłania do aborcji. To byłby w jakimś sensie postęp i czulibyśmy się pewniej, że aborcja w Polsce nie jest nadużywana - komentował ówczesny premier, gdy większość sejmowa odrzucała obywatelski projekt w ochronie nienarodzonych dzieci z wadami letalnymi. Zaskakujące, prawda? W niczym tamta retoryka nie przypominała obecnie zastosowanej przez Tuska. Mało tego, szef rządu wyjaśniał: - Trzeba z szacunkiem przyjmować słowa niepokoju lub argumenty uważających, że to prawo jest nadużywane. Tak, Tusk był zwolennikiem kompromisu aborcyjnego. Tego samego, którego większość protestujących w kościołach, pod kuriami i siedzibą PiS nie akceptuje i daje temu wyraz. Czy były lider PO byłby w stanie dzisiaj powtórzyć swoje uwagi z końcowego okresu rządów? Bardzo wątpliwe.

Mamy jeszcze przykład Marka Borowskiego. To właśnie prominentny polityk dawnego SLD był autorem treści art. 38 w konstytucji, z którego wynika, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. W trakcie swoich wystąpień, Borowski wyjaśniał swoje poglądy w stylu dzisiejszych działaczy pro-life. - Czy dziecko przed urodzeniem jest człowiekiem? – to odpowiadam, że jest człowiekiem, człowiekiem staje się w łonie matki. Teraz jest kwestia momentu, w którym staje się człowiek. Na ten temat są różne teorie. (…) Płód jest naturalnie istotą ludzką - gdyby dzisiaj Borowski powtórzył swoje stwierdzenia sprzed 23 lat, szyby jego domu zostałyby wybite, a mury zamalowane znakiem pioruna.

A kto wypowiedział to ostrzeżenie? - Jakiś krok w kierunku ograniczenia liczby legalnych aborcji w Polsce jednak by się przydał. Chociaż z tego powodu, że w czasie ostatnich 10 lat liczba legalnych aborcji w Polsce gwałtownie wzrosła - mówił, uwaga, uwaga… mecenas Platformy, Roman Giertych! I to zaledwie cztery lata temu. - Jest obecnie zarówno w interesie PiS jak i PO zawrzeć kompromis aborcyjny, który będzie pełną realizacją wyroku TK z 1997. Należałoby zawrzeć taki kompromis szybko, aby sprawa ta nie spowodowała wyrośnięcia nastrojów społecznych, które pozwolą na scenę polityczną wejść ugrupowaniom skrajnie lewicowym - nie mogąc doczekać się finiszu, czytam dalej.

I tu mamy perełkę adwokata, który z narodowca przekształcił się w liberalnego lewicowca. - (…) nowy kompromis mógłby wyglądać w ten sposób, że w przypadku ciąży z gwałtu lub ciężkiego uszkodzenia płodu (minister zdrowia mógłby tutaj określić zawężająco tę ostatnią kwestię), aborcja nie podlegałaby sankcjom prawa karnego, ale też nie byłaby wykonywana w szpitalach legalnie i na koszt społeczeństwa - proponował. Dziś Giertych stoi murem za strajkiem, który rozniósłby go na strzępy, gdyby miał odwagę powtórzyć swoje tezy wprost działaczom proaborcyjnym na ulicach.

To tylko kilka przykładów na potwierdzenie tezy, że część zaangażowanych protestujących z dobrymi intencjami nie ma wiedzy i jest wykorzystywana przez polityków. Panom w garniturach nie chodzi o aborcję czy skrócenie cierpień kobiet, a o wywołanie wrzenia. Ciężko mi sobie wyobrazić jednak, że rewolucjoniści zjednoczą się z ludźmi, których poglądy - co widać na załączonym obrazku - nie odbiegają tak bardzo od Ordo Iuris.

 

TV Republika

Wiadomości

Polska po raz pierwszy znalazła się na czerwonej liście KE. Pogarsza się sytuacja finansowa

Polacy ocenili Hołownię. Wynik może zaskoczyć Tuska

Tusk traci kontrolę nad koalicjantami

Były członek PKW składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby opóźnienia zaprzysiężenia Nawrockiego przez Tuska

Bruksela czy Berlin? Morawiecki pyta Tuska, kto mu zabronił sprzeciwić się paktowi migracyjnemu [WIDEO]

Władza się sypie. Tusk traci kontrolę nad koalicją

Tusk blokuje powołanie prezesa Izby Pracy Sądu Najwyższego. Manowska reaguje

Żaryn: rząd Tuska nie stanąłby na wysokości zadania podczas ataku hybrydowego Białorusi z 2021 roku

Dr Kontek i opowieść o „sfałszowanych” wyborach. „Ekspert” wierzy w bukmacherów

Rzeź w Essen. Ruszył proces Shadiego A.

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnej migracji. Tusk ma kolejny problem?

Prezydent Duda upamiętnia Obławę Augustowską: „To była planowa eksterminacja”

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Czarzasty ostrzega przed zerwaniem koalicji! Stawia sprawę jasno ws. marszałka Sejmu

Najnowsze

Polska po raz pierwszy znalazła się na czerwonej liście KE. Pogarsza się sytuacja finansowa

Bruksela czy Berlin? Morawiecki pyta Tuska, kto mu zabronił sprzeciwić się paktowi migracyjnemu [WIDEO]

Władza się sypie. Tusk traci kontrolę nad koalicją

Tusk blokuje powołanie prezesa Izby Pracy Sądu Najwyższego. Manowska reaguje

Żaryn: rząd Tuska nie stanąłby na wysokości zadania podczas ataku hybrydowego Białorusi z 2021 roku

Polacy ocenili Hołownię. Wynik może zaskoczyć Tuska

Tusk traci kontrolę nad koalicjantami

Były członek PKW składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby opóźnienia zaprzysiężenia Nawrockiego przez Tuska