"Wróćcie do domu polskie szumowiny". Ambasada RP w Londynie reaguje na skandaliczne incydenty
Jesteśmy głęboko zaniepokojeni ostatnimi incydentami o podłożu ksenofobicznym wymierzonymi w Polaków oraz inne społeczności migrantów w Wielkiej Brytanii – czytamy w komunikacie Ambasady RP w Londynie. To reakcja polskich dyplomatów na ulotki, jakie po referendum pojawiły się w Wielkiej Brytanii.
"Wróćcie do domu polskie szumowiny" – po polsku oraz "Dość polskiego robactwa", "Opuśćcie Wielką Brytanię" – po angielsku – ulotki z takimi treściami zostały porozrzucane w pobliżu szkoły podstawowej w Huntingdon koło Cambridge. Sprawa została zgłoszona na policję. Dziś oświadczenie w sprawie skandalicznych ulotek wydała Ambasada RP w Londynie.
Oświadczenie Ambasadora RP w Londynie w związku z incydentami o podłożu ksenofobicznym wymierzonymi w #PolesinUK. pic.twitter.com/KJjvruHnJR
— Polish Embassy UK (@PolishEmbassyUK) 27 czerwca 2016
Najnowsze
Mer Lwowa grozi Kaczyńskiemu sądem. Morawiecki: proście o wybaczenie
Dlaczego syn Fabijańskiego nie został ochrzczony? Aktor zabrał głos: „Nic na siłę”
Nadchodzą ekstremalne upały. „Solidarność” wstawia się za pracownikami handlu