Przejdź do treści
Republika Dziś o 17:35 w Republice, gośćmi w programie "Miłosz Kłeczek zaprasza" będą: Olga Semeniuk-Patkowska z PiS, Norbert Pietrykowski z Polski 2050, Witold Tumanowicz z Konfederacji oraz Waldemar Witkowski z Unii Pracy.
16:50 PZU: Andrzej Klesyk odwołany z funkcji prezesa spółki
16:01 Piłka nożna: Robert Lewandowski jest wśród trzydziestu graczy nominowanych w czwartek do nagrody magazynu „France Football” dla najlepszego piłkarza świata. Natomiast w gronie kobiet znalazła się m.in. Ewa Pajor. Oboje reprezentują barwy Barcelony
15:21 USA: Donald Trump polecił przeprowadzenie spisu powszechnego bez uwzględniania nielegalnych imigrantów
14:39 Tatry: Śmiertelny wypadek turysty na Szpiglasowej Grani
14:23 Świat: Władimir Putin przekazał w czwartek, że Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) to jedno z możliwych miejsc jego spotkania z amerykańskim przywódcą Donaldem Trumpem
13:22 Zełenski po rozmowie z Merzem: Europa powinna uczestniczyć w rozmowach o pokoju
12:38 IMGW: do Polski zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze
12:00 Śląskie: 41-latek odpowie za pilotowanie samolotu po alkoholu
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Wojewoda unieważnił uchwałę o referendum ws. poszerzenia granic Warszawy

Źródło: Flickr/ Agencja.zajac/ CC BY 2.0

Jak informuje RMF FM, wojewoda mazowiecki, Zbigniew Sipiera, unieważnił uchwałę o referendum dotyczącym poszerzenia granic stolicy. Takie referendum miało odbyć się 26 marca.

Według RMF FM, Sipiera podjął taką decyzję z dwóch powodów. Pierwszym miała być zbyt ogólna i nieprecyzyjna formuła pytania referendalnego. Nie ma w nim sprecyzowanego faktu, ile gmin i których będzie dotyczyła zmiana granic Warszawy. Drugim powodem ma być błędna procedura podjęcia uchwały o referendum. Zdaniem Sipiery, powinno odbyć się na wniosek mieszkańców, a nie radnych.

W lutym Rada Warszawy przyjęła uchwałę dotyczącą przeprowadzenia referendum w związku z projektem Prawa i Sprawiedliwości, zakładającym włączenie w granice stolicy 32 sąsiednich gmin. Wniosek o referendum złożyła grupa radnych Platformy Obywatelskiej. Jacek Sasin, poseł PiS, podkreślił, że projekt zakłada zachowanie samodzielności wszystkich gmin tworzących metropolię stołeczną i zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie on szeroko konsultowany zarówno z samorządami, jak i mieszkańcami.

 

 

rmf24.pl, rdc.pl

Wiadomości

Do Polski zbliża się fala upałów

Czy prof. Dudek ma obsesję na punkcie prezydenta Nawrockiego? Wszystko, niestety, na to wskazuje

Pasztet z cukinii – nowy odcinek „Tradycyjnych Smaków Lubelszczyzny”!

Semeniuk-Patkowska, Pietrykowski, Tumanowicz, Witkowski będą gośćmi "Miłosz Kłeczek zaprasza" o godzinie 17.35

Piłka ręczna to więcej niż sport. Zobacz nowy odcinek Ludzi Regionów [wideo]

Meghan Markle urodziny świętowała z rozmachem! Tyle trzeba zapłacić za kolację w miejscu, które wybrała

Republika zaprasza na Dni Powiatu Tomaszowskiego

Skandaliczna dewastacja pomnika Rzezi Wołyńskiej. Czerwona farba i hasło „Sława UPA”

Podziękowali prezydentowi Andrzejowi Dudzie za obronę rodziny

Niemiecka propaganda atakuje polskiego Prezydenta

WAŻNE: Naciski Żurka i Korneluka. Bąkiewicz ma usłyszeć zarzuty

Oferowała usługi seksualne a wyszedł rozbój!

Koncert Letnie Brzmienia 2025

HIT DNIA

Tusk znów się wściekł?! Jego najnowszy wpis właśnie na to wskazuje

Profesor Ryba: trzeba uporządkować sytuację ustrojową

Najnowsze

Do Polski zbliża się fala upałów

Piłka ręczna to więcej niż sport. Zobacz nowy odcinek Ludzi Regionów [wideo]

Meghan Markle urodziny świętowała z rozmachem! Tyle trzeba zapłacić za kolację w miejscu, które wybrała

Republika zaprasza na Dni Powiatu Tomaszowskiego

Pomnik „Rzeź Wołyńska” w Domostawie

Skandaliczna dewastacja pomnika Rzezi Wołyńskiej. Czerwona farba i hasło „Sława UPA”

Czy prof. Dudek ma obsesję na punkcie prezydenta Nawrockiego? Wszystko, niestety, na to wskazuje

Pasztet z cukinii – nowy odcinek „Tradycyjnych Smaków Lubelszczyzny”!

Semeniuk-Patkowska, Pietrykowski, Tumanowicz, Witkowski będą gośćmi "Miłosz Kłeczek zaprasza" o godzinie 17.35