Woda w tej miejscowości niezdatna do picia. Co się stało?
Woda w Szydłowcu z wodociągu zaopatrującego miasto i trzy okoliczne wsie (mazowieckie) jest niezdatna do picia. Sanepid wykrył w pobranych próbkach groźne dla zdrowia bakterie enterokoki.
Dystrybucja wody ruszy o godz. 11.00. Woda w pięciolitrowych pojemnikach i w litrowych workach foliowych będzie rozdawana do wyczerpania zapasów w pięciu miejscach wyznaczonych przez władze miastach, tj. w trzech szkołach, w Wodociągach Miejskich i na placu OSP. Wodę zdatną do picia będą mogli odebrać także mieszkańcy trzech sołectw: Długosz, Świerczek i Szydłówek I.
Dystrybucja wody pitnej zaplanowana jest także na sobotę od godz. 15.00.
Mieszkańcy prowadzący gospodarstw rolne, w których są zwierzęta inwentarskie, mają zgłaszać zapotrzebowanie na wodę telefonicznie bądź osobiście w biurze zarządzania kryzysowego w Urzędu Miasta Szydłowca.
W czwartek powiatowy sanepid w Szydłowcu poinformował o wykryciu bakterii typu enterokoki w wodzie dostarczanej przez wodociąg miejski. W informacji zamieszczonej na FB zaznaczył, że woda wodociągowa z kranów nie nadaje się do spożycia. Można jedynie używać jej do spłukiwania urządzeń sanitarnych.
"Wykorzystywanie jej do picia, przygotowywania posiłków, kontakt z nią podczas mycia lub kąpieli stanowią zagrożenia dla zdrowia osób z niej korzystających"
– zaznaczyły służby sanitarne.
Źródło: Republika, PAP
Najnowsze
USA utworzyły korytarz żeglugowy przez Ormuz, który pozwala na eksport ropy
SPRAWDŹ TO!
Prezydent idzie po szarlatanów! Nawet 15 lat więzienia za śmierć pacjenta
Stuu przed sądem. Prokuratura chce, by został w areszcie
Wielki skok na kasę Polaków? Rząd Tuska uderza w 3 miliony przedsiębiorców!
Sakiewicz o Fundacji Obrony Praw Obywatelskich: powstała dla tych, którzy czują się opuszczeni przez państwo
Ukraina żąda zwiększenia limitu bezcłowej sprzedaży swoich produktów rolnych w krajach UE!