Przejdź do treści
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Włamania na maile resortu finansów USA. Senator: dostęp uzyskali rosyjscy hakerzy

Źródło: pixabay.com

Rosyjscy hakerzy dokonali włamań na dziesiątki kont mailowych najwyższych urzędników ministerstwa skarbu USA i wykradli klucze szyfrowania - poinformował w poniedziałek amerykański senator Ron Wyden.

Wyden podsumował w ten sposób wnioski z wysłuchania przed senacką komisją finansów w sprawie wykrytego w ubiegłym tygodniu ataku hakerskiego na amerykańskie instytucje i firmy. Przedstawiciele resortu finansów i amerykańskiego urzędu skarbowego (IRS) mieli powiedzieć senatorom, że brak jest dowodów na to, że hakerzy uzyskali dostęp do baz danych amerykańskich podatników, ale włamali się na konta pocztowe najwyższych oficjeli ministerstwa skarbu oraz wykradli klucze szyfrowania. 

- Ministerstwo skarbu nadal nie wie o wszystkich działaniach hakerów ani o tym, jakie konkretnie informacje zostały skradzione - oświadczył Wyden. Jak dodał, do włamania miało dojść w lipcu, choć atak został wykryty dopiero w ubiegłym tygodniu.

Ministerstwo skarbu było jedną z pierwszych rządowych instytucji, w których wykryto włamanie. Dziś wiadomo, że za pomocą szeroko stosowanego oprogramowania Solarwind Orion hakerzy uzyskali zdalny dostęp do komputerów i systemów dziesiątek rządowych instytucji, choć rozmiar ingerencji i wyrządzone szkody nadal nie są dokładnie znane. 

Według amerykańskich służb oraz ekspertów atak to dzieło rosyjskich hakerów, choć prezydent Donald Trump publicznie wyraził wątpliwości co do tej oceny, sugerując, że winne mogły być Chiny.

 

PAP

Wiadomości

Erin Patterson

Sędzia zdecydował o ujawnieniu nagrania z przesłuchania Erin Patterson

James Cameron ostrzega: grozi nam „apokalipsa w stylu Terminatora”, przez AI

UE, Rosja, Biden nie dali rady. Trump zakończył 35-letnią wojnę

Mistrzyni olimpijska aresztowana na lotnisku. Tak go biła

Pentagon szykuje ataki na kartele narkotykowe w Ameryce Łacińskiej

Wracali z pogrzebu. Co najmniej 25. żałobników nie żyje

Nie żyje dowódca misji Apollo 13

Trump spotka się z Putinem na Alasce. Znamy datę

Solarium i jachty - czyli nowe "inwestycje" z dotacjami z KPO

Brzoska o KPO: Żal, że tak ważny dla Polski i polskiej gospodarki program kończy w taki sposób

Tomasz Sakiewicz: Donald Tusk leży na ringu, a kiedy próbuje się ponieść…

HIT DNIA

Nietypowy uczestnik na zaprzysiężeniu prezydenta: Polacy są bardzo gościnni, nie ma tu rasizmu

Unii Europejskiej znowu coś się nie podoba. Tym razem chodzi o płatności gotówką za duże zakupy

Koalicja Tuska rozdała jachty i solaria w ramach KPO. Możdżonek z ostrą krytyką

Wiemy, gdzie z pierwszą wizytą zagraniczną uda się prezydent Nawrocki. Powiedział o tym w Republice!

Najnowsze

Erin Patterson

Sędzia zdecydował o ujawnieniu nagrania z przesłuchania Erin Patterson

armia USA

Pentagon szykuje ataki na kartele narkotykowe w Ameryce Łacińskiej

wypadek w Kenii

Wracali z pogrzebu. Co najmniej 25. żałobników nie żyje

Jim Lovell nie żyje

Nie żyje dowódca misji Apollo 13

Donald Trump

Trump spotka się z Putinem na Alasce. Znamy datę

kadr z filmu Terminator 2

James Cameron ostrzega: grozi nam „apokalipsa w stylu Terminatora”, przez AI

pokój między Armenią a Azerbejdżanem

UE, Rosja, Biden nie dali rady. Trump zakończył 35-letnią wojnę

Sha’Carri Richardson

Mistrzyni olimpijska aresztowana na lotnisku. Tak go biła