Wjechał pod prąd na autostradę i zginął w zderzeniu z ciężarówką
Jedna osoba zginęła w zderzeniu samochodu osobowego i ciężarówki na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Według wstępnych ustaleń do wypadku doszło, gdy kierujący autem osobowym obywatel Hiszpanii wjechał na autostradę pod prąd; doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką.
Jak przekazała śląska policja, do wypadku doszło na wysokości MOP Halemba, na jezdni w kierunku Katowic. Droga była przez pewien czas zablokowana, rano nieprzejezdny był jeszcze jeden z trzech pasów ruchu.
„Wstępnie ustalono, że dzisiaj ok. godz. 1.00 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi (obywatel Hiszpanii) wjechał na autostradę pod prąd i po przejechaniu około 200 m doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem ciężarowym. Kierujący samochodem osobowym zginął na miejscu, 2 osoby podróżujące samochodem ciężarowym z lekkimi obrażeniami trafiły do szpitala” - poinformowała policja.
Najnowsze
Śląskie: 300 interwencji strażaków dotyczących tlenku węgla, uwaga na upały
"Czy Polacy są gotowi na ukraińskie drony latające nad ich miastami?". Jawne groźby w ukraińskiej telewizji
Armagedon na kolei. Kmita alarmuje o gigantycznych opóźnieniach