Przejdź do treści
10:50 Hiszpania: sześć osób zostało rannych podczas ewakuacji pasażerów samolotu linii Ryanair na lotnisku na Majorce; wcześniej na pokładzie maszyny doszło do niewielkiego pożaru
09:46 Francja: w Paryżu, po ponad stu latach zakazu, można znowu kąpać się w Sekwani
09:08 Warszawa: poziom wody w Wiśle na stacji Warszawa-Bulwary spadł do 15 cm - to najniższy zanotowany poziom w tym miejscu od początku pomiarów
08:44 Wojewoda śląski wydał rozporządzenie o zakazie korzystania do końca lipca z rzeki Kłodnicy na odcinku od Małej Elektrowni Wodnej w Pławniowicach do granic województwa śląskiego
08:41 Stara Wieś: odbędzie się dziś pogrzeb 26-letniej Justyny i 31-letniego Zbigniewa - ofiar brutalnego zabójstwa, do którego doszło tydzień temu w ich domu
07:36 Donald Trump: rozmawiałem z Putinem o sankcjach, które mogę nałożyć na Rosję
Wydarzenie Piotrków Trybunalski, ul. Przemysłowa 48, 5 lipca (sobota), godz. 14:00–19:00 - Zbiórka podpisów pod referendum z udziałem europosła Tobiasza Bocheńskiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Większość Polaków popiera zwiększenie obostrzeń. Nowy sondaż

Źródło: PAP

62 proc. Polaków popiera zwiększenie obostrzeń w związku ze wzrostem wykrytych zakażeń koronawirusem w Polsce, 28 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

W badaniu zadano respondentom następujące pytanie: "Czy popiera Pani/Pan zwiększenie obostrzeń w związku ze wzrostem wykrytych zakażeń koronawirusem w Polsce?"

Na tak postawione pytanie aż 62 proc. badanych odpowiedziało twierdząco, z czego 36 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak", a 26 proc. - "raczej tak". Przeciwnego zdania było 28 proc. badanych, z czego 16 proc. odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 12 proc. - "raczej nie". 10 proc. wybrało odpowiedź: "trudno powiedzieć".

"Wyższe niż średnio poparcie dla nowych obostrzeń deklaruje elektorat Zjednoczonej Prawicy - 84 proc. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej wskaźnik ten wynosi 75 proc" - czytamy na wPolityce.pl.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1083 osób w dniach od 9 do 12 października.

 

 
polskieradio24.pl

Wiadomości

Groźny wypadek. Powodem zapatrzenie w... telefon

Kulisy nocnego spotkania Hołowni. Szykuje się polityczny pogrzeb Tuska?

Hejt trwa! Lis: "Targowica zmieniła imię na Hołownia", "Hołownia to urodzony zdrajca" [KOMENTARZE]

Kolejny atak na Ukrainę. Tym razem Rosjanie wysłali 322 drony

Po ponad stu latach zakazu, znowu można kąpać się w Sekwanie

SG nie wpuściła imigranta z Niemiec do Polski. Niemiecka policja i tak go zostawiła na naszym terytorium!

Trump rozmawiał z Putinem o sankcjach, które może nałożyć na Rosję. Przywołał reakcję zbrodniarza

Tak źle jeszcze nie było. Poziom wody w Wiśle w Warszawie spadł do najniżej notowanego poziomu

Ukraińskie Siły Operacji Specjalnych zaatakowały rosyjskie lotnisko w Borisoglebsku

Zmarł Mark Snow, kompozytor muzycznego motywu "Z archiwum X"

W Zielonej Górze protestowano przeciw nielegalnej imigracji

Ten kraj nie zgodził się na przerzucanie przez Niemców migrantów. Czyli można panie Tusk?

Rafał Brzozowski komentuje konflikt z Janowskim: „To nie ja kopałem, ktoś mnie wykorzystał”

Seksualne nadużycia na niemieckich basenach. Sprawcy bez kary

Luksemburg stawia opór niemieckiej polityce migracyjnej

Najnowsze

Groźny wypadek. Powodem zapatrzenie w... telefon

Po ponad stu latach zakazu, znowu można kąpać się w Sekwanie

SG nie wpuściła imigranta z Niemiec do Polski. Niemiecka policja i tak go zostawiła na naszym terytorium!

Trump rozmawiał z Putinem o sankcjach, które może nałożyć na Rosję. Przywołał reakcję zbrodniarza

Tak źle jeszcze nie było. Poziom wody w Wiśle w Warszawie spadł do najniżej notowanego poziomu

Kulisy nocnego spotkania Hołowni. Szykuje się polityczny pogrzeb Tuska?

Hejt trwa! Lis: "Targowica zmieniła imię na Hołownia", "Hołownia to urodzony zdrajca" [KOMENTARZE]

Kolejny atak na Ukrainę. Tym razem Rosjanie wysłali 322 drony