Wiceprezes ds. karnych Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów składa rezygnację z powodu nacisków politycznych!
Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Krysztofiuk, Wiceprezes ds. karnych Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów (właściwy w sprawach politycznych prowadzonych przez Prokuraturę Krajową, rozstrzygający wnioski o areszt) zrezygnował z funkcji przez PRESJĘ POLITYCZNĄ - informuje na portalu X Michał Woś i publikuje dokument.
- W jakim państwie my żyjemy - taki komentarz pojawił się tuż po publikacji rezygnacji sędziego Grzegorza Krysztofiuka.
Tak można powiedzieć widząc, co wyprawia Bodnar i jego ludzie. Jeszcze nigdy w Polsce nie było takiej presji wywieranej na sędziach jak obecnie. Żyjemy w państwie rządzonym na wzór dyktatur, o białoruskich standardach. Polska szybko, bo po 7 miesiącach rządów koalicji 13 grudnia - staje się republiką bananową.
‼️Jest dokument! To sprawa na komisję śledczą.
— Michał Woś (@MWosPL) July 25, 2024
Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Krysztofiuk, Wiceprezes ds. karnych Sądu Rej. Warszawa-Mokotów (właściwy w sprawach politycznych prowadzonych przez @PK_GOV_PL, rozstrzygający wnioski o areszt) zrezygnował przez PRESJĘ POLITYCZNĄ👇 pic.twitter.com/CfJ1TFZLeS
To komentuje się samo pic.twitter.com/1UbaggsAYd
— Filip Kaczyński (@FilipKaczynski) July 25, 2024
Najnowsze
USA wzmacniają obecność wojskową. Kolejne myśliwce kierowane na Bliski Wschód
Adam Borowski nie odpuszcza. Będzie społecznym Rzecznikiem Praw Obywatelskich
Spektakularny przylot Donalda Trumpa na finał Mundialu. Marine One nad stadionem