Przejdź do treści

Wicepremier Włoch na konwencji Kukiza. ZOBACZ co powiedział

Źródło: @KUKIZ15

– Zdecydowaliśmy, że idziemy tą drogą wspólnie. Wasza ustawa antykorupcyjna jest podobna do naszej. Naszym celem jest stworzenie grupy w PE, która nie będzie się koncentrowała się na ideologii, tylko będzie się zajmowała problemami obywateli - powiedział na konwencji Kukiz\'15 wicepremier Włoch Luigi di Maio.

– Równe prawa dla wszystkich państw w Europie. KE służy małżeństwu Macrona z Angela Merkel, Europa nie może być tylko dla dwóch państw. Kilkanaście lat trwała walka Ruchu 5 Gwiazd we Włoszech przeciw partiom dysponującym potężną siłą, pieniędzmi i swoimi mediami. Stworzono ministerstwo demokracji bezpośredniej, Włochy stają się własnością Włochów a nie mafii. Wiatr mocno w oczy wieje, ale w Polsce też obywatele to zrozumieją, że Polska jest naszą własnością – powiedział Paweł Kukiz. 

– Zdecydowaliśmy, że idziemy tą drogą wspólnie. Wasza ustawa antykorupcyjna jest podobna do naszej. Naszym celem jest stworzenie grupy w PE, która nie będzie się koncentrowała się na ideologii, tylko będzie się zajmowała problemami obywateli. Podział na idee lewicowe i prawicowe jest nieaktualny, teraz jest podział po prostu na idee dobre i złe. Możemy być języczkiem u wagi – mówił Luigi di Maio.

– Gdyby Chiny miały takie proporcje parlamentarzystów jak my w Europie, to byłby im potrzebny stadion parlamentarzystów. Chcemy stawiać na demokrację bezpośrednią, już obcięliśmy wysokie emerytury parlamentarzystów i przystąpimy do cięcia ich płac. Idziemy w kierunku demokracji bezpośredniej. Sami jesteśmy wyborami przez platformy internetowe, tak wybieramy kandydatów i tematy którymi się zajmujemy – stwierdził wicepremier Włoch. 

300polityka.pl

Wiadomości

Polityka Trumpa jest bardzo racjonalna | Salonik polityczny

Duda z Trumpem, Sikorski z Rubio. Jak przebiegły rozmowy?

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka

Post i detoks – Jak oczyścić organizm i poprawić zdrowie? | Żyj lepiej

Baez i Muller w finale w Rio de Janeiro

Duda rozmawiał z Trumpem. Co to oznacza? "Jesteśmy bezpieczni"

W górach doszło do kolejnej tragedii. Życia mężczyzny nie udało się uratować

Wiara wśród młodego pokolenia | Republika wstajemy!

SPRAWDŹ TO!

Spotkanie prezydentów USA i Polski. To nie ucieszyło Tuska. KOMENTARZE

Historia cenzury piórem J. Maciejewskiego | Republika wstajemy!

Rosja znowu zaatakowała rakietami i 267 dronami

Przedterminowe wybory. Niemcy ruszyli do urn

Najnowsze

Polityka Trumpa jest bardzo racjonalna | Salonik polityczny

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka

Post i detoks – Jak oczyścić organizm i poprawić zdrowie? | Żyj lepiej

Baez i Muller w finale w Rio de Janeiro

Duda z Trumpem, Sikorski z Rubio. Jak przebiegły rozmowy?

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato