Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
08:09 Indonezja: W walce z pożarami lasów władze uciekają się do wywoływania sztucznego deszczu
08:00 Polska: CBŚP rozbiło gang handlujący nielegalnymi sterydami; osiem osób zatrzymanych
07:31 Rosja: Ukraińskie drony zaatakowały kolejny magazyn Wildberries - w pobliżu Moskwy
07:00 Polska: Służby zatrzymały pięć osób związanych z nielegalnym obrotem odpadami
05:47 Portugalia: Siedmiu rannych w pożarze lasów w pobliżu Porto
04:28 Brazylia: Ropa znaleziona w pobliżu ujścia Amazonki to nasz „paszport do przyszłości” - powiedział Prezydent Lula
03:47 Niemcy: Bundeswehra liczy blisko 187 tys. żołnierzy, najwięcej od 13 lat
03:38 ALERT: IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I stopnia dla czterech województw we wschodniej i centralnej Polsce
02:11 Hiszpania: Z powodu suszy woda pitna dowożona jest do ponad 100 gmin - przekazały media
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Iławie zaprasza wyjątkowo do NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO na spotkanie z posłem mec. Andrzejem Śliwką - 24 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 19 Stycznia 17a

Wiceminister rozwoju: Sytuacja związana z funkcjonowaniem przedsiębiorstw jest pod kontrolą

Źródło: Telewizja Republika

Gościem Emilii Pobłockiej w porannym paśmie Telewizji Republika była Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i radna Warszawy.

Olga Semeniuk wskazywała, że z rozwiązań zawartych w tarczy antykryzysowej skorzystało już wiele firm. Według najnowszych danych to już 1, 6 miliona przedsiębiorców.

– Liczba przedsiębiorców, którzy skorzystali z tarczy zwiększyła się do 1,6 mln. To pokazuje, że te tarcze były potrzebne. (…) Pani premier Jadwiga Emilewicz w następnych dniach będzie pokazywała aktualizacje tarczy antykryzysowej.  – zapowiedziała Olga Semeniuk

Polityk podkreśliła również, że rząd robi wszystko, by zminimalizować gospodarcze skutki pandemii koronawirusa.

– W dzisiejszych czasach najważniejsza jest ochrana miejsc pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej. Oczywiście opozycja często zarzuca, że za mało i za późno, ale reagujemy na sytuację obecną. Ministerstwo Rozwoju prowadzi prognozy odmrażania poszczególnych działów gospodarki. To wiąże się z planem przedstawionym przez rząd Mateusza Morawieckiego i mam nadzieję, że im szybciej będziemy pokonywać kolejne jego fazy bez znaczącego przyrostu zachorowań, tym szybciej wrócimy do nowej jakości państwa. – mówiła polityk.

– Mam poczucie, że środowiska przedsiębiorców są dobrze zaopiekowanie. (…) Reagujemy tu i teraz i staramy się, by katalog tarczy antykryzysowej obejmował jak najszersze środowisko, ale wiemy, że nie spełnimy oczekiwań wszystkich. Nie unikniemy też przyrostu bezrobocia, bo żaden kraj objęty skutkami koronawirusa tego nie uniknie. – zaznaczyła.

Semeniuk wskazywała także, że rząd kontroluje sytuację związaną z płynnością w gospodarce.

– Opozycja bardzo czeto nakręca sytuację związaną z przedsiębiorstwami, które zawieszają swoją działalność gospodarczą albo ogłaszają upadłość. Do ubiegłego tygodnia, zgodnie z danymi, jakie mieliśmy jest 65 tys. przedsiębiorstw, które zawiesiło swoją działalność i niespełna 15 tysięcy, które ogłosiły upadłość. Należy jednak pamiętać o skali - mamy ponad 2 mln przedsiębiorstw w całym kraju. W trudnych czasach powstawały też nowe przedsiębiorstwa. Fluktuacja i płynność są zachowywane i są pod kontrolą. – zapewniła wiceminister.

 

 

Telewizja Republika