Wiceminister finansów stracił pracę. Jest decyzja premiera
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wiceminister Jan Sarnowski został odwołany. Dymisja ma związek z błędami i niedociągnięciami we wdrażaniu zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Wcześniej stanowisko stracił minister finansów Tadeusz Kościński.
- Jest to oczywiście podyktowane tym, że minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za pewne niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych - oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
Z kolei premier Mateusz Morawiecki dzień później powiedział, że Tadeusz Kościński postąpił honorowo rezygnując z funkcji ministra finansów, przyjął na siebie odpowiedzialność za niedoskonałości procesu wdrażania zmian podatkowych.
Pytany o nazwisko nowego ministra finansów, Morawiecki zapewnił, że "będzie on powołany wkrótce".
- W stosownym czasie przedstawię nazwisko - zapewnił Mateusz Morawiecki.
Najnowsze
Polskie śledztwo w sprawie afery Epsteina. „Policjanci są poirytowani”
Znana jest przyczyna śmierci Jana Frycza. „Jeździł na chemioterapię prosto z prób”
Zmarła Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Miała 99 lat