Wiceminister Gróbarczyk zapowiada: Będą kolejne inwestycje w infrastrukturę portową
Będą kolejne inwestycje w infrastrukturę portową – zadeklarował w TVP Info wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Gróbarczyk powiedział, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat o 140 procent wzrosły zdolności przeładunkowe naszych portów, a w roku ubiegłym przeładowano 133 miliony ton towarów. – To oznacza, że niezbędne są kolejne inwestycje – dodał.
Wiceminister zapewnił, że inwestycje są realizowane w oparciu o najwyższe normy środowiskowe, raporty oddziaływania, odpowiednie pozwolenia.
Wiceminister infrastruktury poinformował także, że pierwszy prom dla Polskiej Żeglugi Morskiej zostanie oddany na przełomie 2024 i 2025 roku. Jednostka jest budowana w Gdańskiej Stoczni Remontowej.
– Rozpoczęło się cięcie blach już na drugi prom – mówił wiceminister Gróbarczyk. W planach jest także budowa trzeciego.
– Budowa jednostek jest możliwa dzięki specjalnemu pakietowi finansowemu uruchomionemu przez premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział wiceminister.
Najnowsze
Nie żyje Irena Paśnik. Była sanitariuszką i łączniczką w czasie Powstania Warszawskiego
Rewolucja Żurka: osoby przesłuchiwane przez sądy będą mogły siedzieć [SONDA]
Izraelskie myśliwce już były w powietrzu, alarm pilota LOT okazał się jednak... pomyłką