Przejdź do treści

Wicemarszałek Bielan odpiera zarzuty o bierności. "Nasze działania w sprawie KNF były błyskawiczne"

Źródło: Telewizja Republika

– Nasi słuchacze i wyborcy powinni porównać to, co się działo w sprawie Amber Gold z tym, co się dzieje teraz. Obiecywaliśmy bardzo wysokie standardy i nasze działania w sprawie KNF były błyskawiczne – mówił w Radiowej Trójce wicemarszałek Senatu, Adam Bielan.

Odnosząc się do tej sprawy Adam Bielan podkreślił w Radiowej Trójce, że "słuchacze i wyborcy powinni porównać to, co się działo w sprawie Amber Gold z tym, co się dzieje teraz". – Obiecywaliśmy bardzo wysokie standardy i nasze działania w sprawie KNF były błyskawiczne – mówił polityk.

– My od początku całej tej sprawy mówiliśmy, że będziemy działać bardzo szybko. Już były prezes KNF-u złożył rezygnację w ciągu kilku godzin od ujawnienia materiałów w tej sprawie, od publikacji „Gazety Wyborczej”. Dzisiaj został zatrzymany i przewieziony przez CBA do prokuratury, gdzie – jak sądzę – usłyszy zarzuty - dodał.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś rano w Warszawie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. W prokuraturze w Katowicach zostaną mu postawione zarzuty korupcyjne.

"Gazeta Wyborcza" napisała, że w marcu 2018 r. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski zaoferował właścicielowi m.in. Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł - miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez szefa KNF prawnika. Czarnecki nagrał rozmowę, jednak w nagraniu nie znalazła się wypowiedź Chrzanowskiego o tej kwocie. Według biznesmana Chrzanowski miał mu pokazać kartkę, na której zapisał 1 proc., co według "Wyborczej" miało stanowić część wartości Getin Noble Banku "powiązaną z wynikiem banku".

Trójka Polskie Radio

Wiadomości

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze