Wicekanclerz Niemiec oddał hołd Powstańcom Warszawskim

Niemiecki wicekanclerz Sigmar Gabriel przebywa z wizytą w Polsce. Polityk spotka się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, wicepremierem i ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim oraz ministrem energetyki Krzysztofem Tchórzewskim.
Sigmar Gabriel przyleciał do stolicy dzisiaj rano. Swoją wizytę w Polsce lider SPD rozpoczął od złożenia wieńca pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, o czym poinformował ambasador Niemiec w Warszawie Rolf Nikiel.
Wicekanclerz @sigmargabriel składa wieniec pod pomnikiem Powstania Warszawskiego @BMWi_Bund pic.twitter.com/vAqtvCkGa2
— Rolf Nikel (@Amb_Niemiec) January 29, 2016
Po południu niemiecki wicekanclerz ma rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą oraz ministrami rządu Beaty Szydło. Wcześniej Sigmar Gabriel spotka się z nowym przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierzem Czarzastym oraz wiceszefem tej partii Andrzejem Szejną.
W zeszłym tygodniu z wizytą w naszym kraju przebywał szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier. – Mamy wspólne zdanie na temat zagrożeń, jakie płyną dla NATO i dla naszego regionu. Mamy także wspólną opinię dotyczącą tego, jak tym zagrożeniom się przeciwstawiać – powiedział szef niemieckiego MSZ po spotkaniu ze swoim polskim odpowiednikiem Witoldem Waszczykowskim.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
W czwartek PE przeprowadzi debatę na temat dronów na terenie RP. Wnioskowali o to polscy europosłowie
Wiemy, którego kraju F-35 wsparły Polskę w zestrzeliwaniu rosyjskich dronów. "Jasny sygnał dla Moskwy"
Najnowsze

Rosja dezinformuje o dronach nad Polską. Białoruś próbuje odwrócić uwagę

Sikorski: Polska i NATO nie dadzą się zastraszyć

Wielka Brytania rozważa opcję wzmocnienia obrony powietrznej NATO nad Polską
