Przejdź do treści
22:00 Rządy Arabii Saudyjskiej i Egiptu poinformowały o wartym 4 mld dolarów projekcie budowy 32-kilometrowego mostu, który połączy Afrykę i Azję przez Morze Czerwone. Most będzie rozciągał się nad Cieśniną Tiran
21:53 Czy po zwycięstwie Karola Nawrockiego PiS odzyska Podlasie? Pojawił się pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku
21:40 Strażacy odebrali dziś ponad 700 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w województwach: lubelskim 162, świętokrzyskim 110, mazowieckim 98, śląskim 78 i małopolskim 68
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Chłód i opady - nawet śniegu. Prognoza na wtorek [POGODA]

Źródło: canva.com

Pogoda we wtorek będzie przypominać tę z ostatnich dni. Temperatura osiągnie maksymalnie 9 stopni, zaś w poszczególnych częściach kraju możliwe opady: deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu.

Prognoza pogody - wtorek

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południowym wschodzie. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem, ale także mokrego śniegu. Nad ranem w zachodniej połowie kraju możliwa lokalna śliskość, a na południowym zachodzie przejściowo może się pojawić opad marznącego deszczu. Prognozowane sumy opadów od 10 mm na zachodzie, 15 mm na północy i północnym zachodzie, do 25 mm na południowym zachodzie. Nad resztą kraju poniżej 10 mm. Na południowym wschodzie miejscami bez opadów. Możliwy też przyrost pokrywy śnieżnej: na północy kraju od 2 cm do 5 cm, na południowym zachodzie, zwłaszcza na szczytach Sudetów, od 8 cm do 20 cm. 

Temperatura maksymalna od 2 st. C miejscami na północy do 9 st. C miejscami w centrum i na południu kraju. Wiatr umiarkowany, w porywach od 55 km/h do 65 km/h, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich możliwe porywy do 85 km/h, zwłaszcza wieczorem. W szczytowych partiach Sudetów porywy do 160 km/h. W szczytowych partiach Karpat porywy do 110 km/h. 

Podczas opadów śniegu wiatr może powodować zawieje śnieżne i ograniczać widzialność do 200 m, a w górach poniżej 200 m.

Prognoza pogody - noc

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowane sumy opadów od 10 mm na zachodzie, 15 mm na północy i północnym zachodzie, do 20 mm na południowym zachodzie. Nad resztą kraju poniżej 10 mm. Na południowym wschodzie miejscami bez opadów. Możliwy też przyrost pokrywy śnieżnej: na północy kraju miejscami do 5 cm, na południowym zachodzie, zwłaszcza na szczytach Sudetów, od 6 cm do 15 cm.

Temperatura minimalna na ogół od 0 do 5 st. C, na południu kraju miejscami do 6 st. C, a w rejonach podgórskich Sudetów spadki do -1 st. C. Tam też może pojawić się oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. 

Wiatr umiarkowany i dość silny, na wschodzie w porywach do 65 km/h, na zachodzie oraz w rejonach podgórskich miejscami do 85 km/h, na ogół południowy i południowo-zachodni, jedynie na północy kraju, od Zatoki Gdańskiej na zachód, wiatr z kierunków północnych. Na Wybrzeżu nad ranem wiatr silny i bardzo silny od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. W szczytowych partiach Sudetów porywy początkowo do 170 km/h, potem słabnące do 100 km/h. W szczytowych partiach Karpat porywy od 110 km/h do 130 km/h, zwłaszcza początkowo. Podczas opadów śniegu wiatr może powodować zawieje śnieżne i ograniczać widzialność do 200 m, a w górach poniżej 200 m.

Źródło: Republika, x.com, IMGW, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Trump grozi Muskowi "poważnymi konsekwencjami"

Koniec utrudnień po śmiertelnym wypadku na S7

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

TYLKO U NAS: Wołyńska rana, rosyjska prowokacja i ukraińskie półśrodki

Straż pożarna: ponad 700 zgłoszeń w związku z intensywnymi burzami i silnym wiatrem

Piotr Król o ankiecie w PSL: to jest gra wobec PO żeby coś jeszcze wylicytować

Czy PiS odzyska Podlasie? Jest pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku

Niemiecki generał twierdzi, że 1 czerwca, Ukraińcy uszkodzili 10 proc. rosyjskich bombowców

Waldemar Buda: Po 18 miesiącach, ten rząd jest oceniany najgorzej od 1989 roku

Tomasz Sakiewicz uhonorowany na Forum Klubów Gazety Polskiej

Vance strofuje Muska: myślę, że to wielki błąd Elona, by tak atakować prezydenta

Najnowsze

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Trump grozi Muskowi "poważnymi konsekwencjami"

Koniec utrudnień po śmiertelnym wypadku na S7

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

TYLKO U NAS: Wołyńska rana, rosyjska prowokacja i ukraińskie półśrodki

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!