"Pogonimy razem tę bandę aferzystów". Ważny apel Cieszyńskiego do sygnalistów
Poseł PiS Janusz Cieszyński zaapelował na platformie X do sygnalistów, by nie obawiali się prześladowania ze strony władz, tylko zgłosili się z informacjami o patologiach takich jak choćby w Szpitalu Południowym bezpośrednio do niego.
Wsparcie dla sygnalistów
Janusz Cieszyński w nagraniu umieszczonym na X mówi, że jeśli ktoś ma ważne informacje "o aferze takiej jak ta złodzieja Kacprzyka ze Szpitala Południowego", ale "boisz się, że potratują Cię jak sygnalistę w warszawskim Zarządzie Dróg Miejskich" - to "nie masz się czego obawiać, zgłoś się do mnie". Poseł podał przy tym swój numer telefonu i maila, zapewniając anonimowość: 501500715
[email protected].
W piątek radni PiS Damian Kowalczyk i Christian Młynarek weszli do siedziby Zarządu Dróg Miejskich z kontrolą. Przekazali, że chcą zapytać dyrektora ZDM, dlaczego przepisy ustawy o ochronie sygnalistów nie są respektowane, przejrzeć dokumenty i na tej podstawie wyciągnąć wnioski.
Radny PiS Christian Młynarek zaznaczył, że sytuacja ujawniona w piątek przez portal Zero pokazuje, że osoby zatrudnione w stołecznym ratuszu, a jest ich prawie 4 tys., nie mogą czuć się bezpiecznie.
Zwolnienie sygnalisty – Piotra opisał portal zero.pl. Piotr to były pracownik warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, który napisał do ratusza skargę na pracodawcę. Według niego zlecone mu ubezpieczenie samochodów zajętych w ramach przepadku mienia, co do których zapadł dopiero nieprawomocny wyrok, jest niegospodarnością.
Jest zawiadomienie do prokuratury
ZDM wyjaśnił, że od jesieni 2021 r. zaczął sprzedawać porzucone pojazdy na przetargach. Wcześniej auta kierowane były do demontażu. By nie narażać miasta na koszty – kary za brak ubezpieczenia – ZDM postanowił ubezpieczyć te samochody.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – jak ustalił portal – zapewnił panu Piotrowi jako sygnaliście ochronę prawną. Jednak ZDM zwolnił mężczyznę, podając jako jeden z powodów utratę zaufania wynikającą ze złożenia skargi na władze ZDM do Trzaskowskiego.
Zwolniony mężczyzna odwołał się do sądu pracy. W piątek mecenas Bartosz Lewandowski, którego klientem jest zwolniony mężczyzna, poinformował, że składa do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 55 ustawy o ochronie sygnalistów z uwagi na podjęcie w warszawskim ratuszu tzw. działań odwetowych wobec jego klienta.
Źródło: Republika, X, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Wąsik: partyjniacki system Koalicji Obywatelskiej sprywatyzował Warszawę i tamtejszą służbę zdrowia
160 koncertów w 3 miesiące. Skolim rusza w najbardziej intensywną trasę lata
Szef BBN przestawia plany wizyty w USA. Wraca kwestia Nuclear Sharing